Saç Ekimi ve Diğer Saç Tedavileri

Saç Ekimi ve Diğer Saç Tedavileri

Saç Ekimi ve Diğer Saç Tedavileri2023-04-12T15:28:11+03:00

Saç Ekimi uygulamaları ile

Saç kaybı nedeni saptanarak nedene yönelik tedavi organize edilir.

Saçlarımız, kişisel tarzımızı ve kendimize olan güvenimizi belirleyen önemli bir unsurdur. Ancak, genetik faktörler, yaşlanma, hormonal değişiklikler, stres ve çevresel faktörler saç dökülmesine ve incelmeye neden olabilir.

Dr. Gürcan'ın saç ekimi ve diğer tedavileri, kişisel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilir. Saçınızın durumunu değerlendirmek için önce bir konsültasyon yapılır ve daha sonra size özel bir tedavi planı hazırlanır. Bu sayede, size en uygun saç ekimi veya tedavileri alarak, saçlarınızın doğal ve sağlıklı görünümünü geri kazanabilirsiniz.

  • Saç Ekimi

  • Saç Mezoterapisi

  • Saç Kök Hücre, CGF,PRP Enjeksiyonu

Küçük Dokunuşlar, Etkili Sonuçlar

Öncesi - Sonrası Görüntüleri

Hemen Randevu Al!

Hemen Randevu Al!

Dr. Adnan Gürcan ile ücretsiz ön görüşme için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Dr. Adnan Gürcan Hakkında Söylenenler

Yorumlar

“Aldığım bütün hizmetler son derece kaliteli ve güvenilir olduğu için gönül rahatlığıyla çevreme tavsiye ettiğim bir yer. Çalışanlar ve Doktor Adnan Bey işine karşı özenli, yaklaşım olarak daima samimi ve sevecen, sabırla tüm detayları anlatan ve güven veren kişiler.”

H.

“Ekibin ilgi alakasi ve ozeniyle gercekten dort dortluk bir klinik. Dr Adnan Bey ihtiyaciniza gore size en uygun uygulamayi belirliyor ve her seferinde memnun ayriliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim uzun suredir memnun kaldigim harika bir yer :)”

İ. Akın

“Geçen haftalarda cilt bakımı yaptırdım, çok kaliteli ürünler kullanıyorlar çok memnun kaldım. Tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum. Dr. Adnan Bey’ in profesyonelliği ve Gamze Hanım’ ın pozitifliği için çok teşekkür ediyorum.”

Ö. Ötkan

Saç Ekimi ve Diğer Saç Tedavileri ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Yaz mevsiminde saç sağlığınıza dikkat etmeyi unutmayın2023-04-12T15:26:39+03:00
  1. Güneşten korunmak için şapka ve şemsiye kullanın
  2. Özellikle su başta olmak üzere bol sıvı tüketin
  3. İçinde kimyasal bulundurmayan nemlendirici özellikte ve vitamin mineral destekli doğal sabun ve şampuanlar kullanın
  4. Saç kurutma makinasını çok sıcak ve uzun süre kullanmayın
  5. Ağızdan saçı destekleyici saçı besleyen ve nemlendiren ürünler kullanın
  6. Saç mezoterapisi ve klinik saç bakımı yaptırmayı unutmayın
Saç için PRP ile MT uygulamaları arasında fark nedir ?2023-04-12T15:25:53+03:00

Bu uygulamalar birbirini çok güzel tamamlayan ama tamamen ilgisiz iki uygulamadır. Aynı amaç için birbiri ile işbirliği yapan 2 ayrı ülke gibi düşünebilirsiniz..
Prp hastanın kanından elde edilen trombositten (iyileştirici hücrelerden) zengin plasma (sıvı) iken , Mezoterapi ise laboratuvar ortamında hazırlanan, saç köklerini besleyen – güçlendiren vitamin,mineral,peptid,hormon ve enzimlerden oluşan bir karışımdır…
Elde ediliş şekli ayrı olsa da Uygulama şekli tamamen aynıdır. Mezoterapi tekniği ve iğneleri ile deri içine ve Ağrısız Mikropen tekniği ile deri üstünde kanallar açarak uygulanırlar. Maliyetleri de hemen hemen aynıdır.
Genellikle ardışık seanslar şeklinde yapılır. Her ikisini karıştırarak aynı seansta uygulanması önerilmez. Seans aralıkları 1 veya 2 haftadır. Toplam seans sayısı ise en az 2’şer seans planlanır.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Saç ekiminin başarısı neye bağlıdır ?2023-04-12T15:24:57+03:00

Saç ekimi işleminde sağlıklı ve dökülmenin az olduğu bölgelerdeki saç kökleri dökülmenin yoğun olduğu bölgelere ekilir. Bu nedenle uygulamanın başarılı olmasındaki en önemli etken alınan saç kökleridir. Deneyimli bir hekim saç köklerini zarar vermeden ve sonuca en iyi katkı sunacak şekilde alır ve işlemin başarısını arttırabilir.
Saç ekimindeki kritik konulardan biri de saçların ekileceği kanalların doğru yönde açılması ve köklerin doğru ve titiz yerleştirilmesidir. Saç kökleri doğru alınmış olabilir ancak ekim sırasında bu köklerin gelişim yönü dikkate alınarak özenle yerleştirilmesi gerekir. Bir hekim olarak el becerisi ve yetkinliğinin çok önemli olduğunu söyleyebilirim.
Saç ekiminin başarısını belirleyen diğer bir etken de uygulama yapılan bölgenin sonraki birkaç gün içinde dikkatle korunmasıdır. Bu konuda hastayı yeterince bilgilendirmek gerekir. Zira iyi korunmazsa ekilen kökler zarar görebilir ve sonucun başarısız olma riski ortaya çıkar.
Dolayısıyla Sizler de lütfen saç ekimi işleminizi alanında yetkin medikal estetik hekimine ve ekibine yaptırınız.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Saç ekiminin başarısı hangi faktörlere bağlıdır ?2023-04-12T15:24:19+03:00

Saç ekimi İleri düzeyde saç kaybı olan erkeklere uygulanır. Kadınlarda ise genellikle lokal saç kaybı durumlarında uygulanmaktadır. 

Saç ekimi gündeme gelmesi için öncelikle saçın dökülmesi gerekir. 

Saç ekimi ensedeki donör alandan alınan saç köklerinin tek tek toplanarak saçsız olan alana ekilme yöntemidir. Ekim tekniği genel olarak fue diye adlandırılır. 

Ekim sırasında toplanan saç köklerine zarar verilmemesi ve köklerin dış ortamda fazla bekletilmemesi ciddi önem taşır.

Ekim yapılacak alana kanal açılırken ise saçların eğimine ve taranma şekline dikkat edilmelidir. 

Yine ekim öncesi hazırlıklar, tetkikler, sterilizasyon ve muayene çok önemlidir. 

Ekim sonrası ise donör alanın pansumanı, ekim alanının yıkanması özen gösterilmesi gereken aşamalardandır. 

Kişi birkaç hafta içinde tamamen sosyal hayata dönebilir. Saçların tamamen orijinal haline gelmesi ise yaklaşık bir sene sürer. 

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Saç Ekiminin Ortalama Ücreti Nedir?2023-04-17T17:03:24+03:00

Ücret vakanın özelliklerine, işlemin yoğunluğuna , uygulama sırası – sonrasındaki teknik ve materyale göre değişkenlik göstermektedir. .

Saç Ekimi Sonrası Saçların Çıkması İçin Ne Kadar Beklenir?2023-04-17T17:04:45+03:00

Saç ekimi işlemi sonrasında ilk 1 ay içinde şok saç dökülmesi görülebilir.  Bu durum normaldir. 

İlk 3 ay ekilen köklerin dökülmesi ve yeniden çıkma döngüsünün başlamasıyla birlikte 6. Ayda belirli bir sonuca ulaşılır. Ancak %100 nün çıkması 1 ila 1 buçuk yıl kadar sürer.

Saç ekimi ne kadar sürer ?2023-04-12T15:13:51+03:00

Bu süre öncelikle yapılacak alana ve kullanılan yönteme göre değişir.  Ancak sık kullanılan yöntem olan Fue Tekniğinde 4.000-5.000 arası yapılan kök ekimi yaklaşık 7-8 saat sürmektedir…

Saç ekimi ağrılımıdır ?2023-04-12T15:13:13+03:00

Her küçük cerrahi işlemde olduğu gibi saç ekiminde de lokal anestezi uygulandıktan sonra işlem yapılır. O nedenle sadece lokal anestezi yapılırken olan hafif ağrı dışında hiç bir ağrı duyulmaz. Saç ekiminde uygulanan lokal işlemi 2 partiden oluşur ilk lokal genellikle alım bölgesinde toplamda 10 dk, ekim bölgesi için de 5 dk sürmektedir toplam operasyon boyunca ağrı süresi 15 dk yı geçmemektedir.

İşlem sonrası ise oldukça konforlu, ağrısız geçirilir…

Saç ekimi nasıl yapılır?2023-04-12T15:12:42+03:00

Günümüzde değişik teknikler olmakla birlikte en kolay, en çok kabul gören ve aynı oranda etkili olan teknik Fue Tekniği’dir. Cam saphire ile açılan kanallar iyileşme sürecine etkisi daha büyüktür ve bu yüzden tercihimizdir.

Saç ekim başarısında kritik noktalar2023-04-12T15:03:26+03:00

Saç ekimi ensedeki yani sağlıklı ve dökülmenin az olduğu bölgelerdeki saç köklerinin dökülmenin yoğun olduğu bölgelere ekilmesi işlemidir. Bu nedenle uygulamanın başarılı olmasındaki en önemli etken alınan saç kökleridir. Deneyimli bir hekim saç köklerini zarar vermeden ve sonuca en iyi katkı sunacak şekilde alır ve işlemin başarısını arttırabilir.

Saç ekimindeki kritik konulardan biri de saçların ekileceği kanalların doğru yönde açılması ve köklerin doğru ve titiz yerleştirilmesidir. 

Bilgi almak ve randevu oluşturmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel kalın…

 

Saç dökülmesinin nedenleri nelerdir,tedavisi nasıl planlanır?2023-04-12T15:02:48+03:00

Kadın ve erkeklerin birçoğunda yaşamları boyunca kellik sayılmayacak saç dökülmeleri görülür. Ancak erkeklerin yaklaşık 2/3 sinde kellik görülür.

Kadınlarda saç kaybı her alanda eşit seyrelirken erkeklerde lokal dökülme fazladır. 

Kadınlarda ön saç çizgisi korunurken erkeklerde önce ön saç çizgisi kaybolur. 

Saç sorununda kişiye özel durumu da değerlendirmek zorunludur. 

Çok fazla nedenle saç dökülmesi olabilmektedir. O nedenle öncelikle nedeni bulunmalı, yani tanı konulmalıdır.

Tedavisi ise aynı şekilde çok yönlü, bütünsel bir bakışla yapılmak zorundadır.

Genellikle toplam 8-10 seans önerilir. Seanslarda ardışık olarak mezoterapi ve PRP-CGF ile hemen peşinden LED terapi uygulanır. 

Beslenme ürünü desteği ise en az 3 ay hatta 6 ay devam etmelidir. 

Sağlıklı ve güzel kalın.

Saç ekiminde  hangi yöntemi kullanıyoruz?2023-04-12T15:02:13+03:00

Saç ekiminde uygulanacak yöntem kişinin fiziksel özelliklerine göre değişir. Saç ekimi muayenesinden sonra en iyi yöntem belirlenerek tedavi planlanır. Ancak günümüzde en çok kullanılan ve bizim de en çok kullandığımız saç ekimi yöntemi metal slit veya safir ile yapılan FUE yöntemidir. 

Foliküler Unite Ekstraksiyonu yani kısaca FUE tekniği hem dikişsiz, hem de az travmatik yöntem olması dolayısıyla çokça tercih edilir. 

Genellikle ense tarafında kalan saçlardan bu iş için tasarlanmış özel mikro cerrahi alet ile donör kökler alınır , kökler saç olmayan bölgeye açılan kanallara ekilir. Hasta lokal anestezi yöntemi ile tüm süreci ağrısız veya çok az acılı bir şekilde geçirir. Bu sayede minimal düzeyde yara kabuğu ortaya çıkar ve iyileşme süreci ciddi oranda olumlu geçer.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Saç mezoterapisi nedir? 2023-04-12T15:01:38+03:00

Bu yöntem saç dökülmesi ve diğer tüm saç sorunlarında saçlı derinin orta tabakasına yapılan bir uygulamadır. 

Saç mezoterapisinde saçlı deriyi ve kıl foliküllerini besleyen, destekleyen peptid, amino asit, vitamin, mineral veya hormonlar tek tek veya kombine şekilde uygulanarak dokuyu besler, güçlendirir.))))

Klinik saç bakımı neleri kapsamaktadır? 2023-04-12T15:01:14+03:00

Ana hatlarıyla kapsadığı uygulamalardan birincisi; Saç mezoterapisidir.

Eksikliği saç dökülmesine neden olan vitamin, mineral, element, peptit, amino asit, dolaşım düzenleyiciler ve hormonlar bir karışım şeklinde enjektörde hazırlanır. Yaklaşık 3-5 ml hazırlanan bu ürün saçlı deriye uygulanır. Bu kompleksin uygulanması  tedavide oldukça güçlü bir seçenek sunar.

Saç dökülmesi ve tüm diğer saç sorunlarında yapılan önemli bir uygulamadır. 

İkinci uygulama Saç PRP-CGF Tedavisidir.                                                                                                                                                                   Kişinin kendi kanından elde ettiğimiz  hem içinde kök hücre olan CGF, hem de PRP saçlı deriye uygulanarak kıl köklerinin canlanması, aktive olması sağlanır.  

Üçüncü uygulama olan LED Terapi ise;

Mezoterapi ve PRP-CGF seanslarından sonra uygun ışık modunda uygulanarak kıl köklerinin uyarılması sağlanır.

Bu bakımlarla saçlı deri lezyonlarında ciddi bir düzelme elde edilir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Randevu alın!

Go to Top