Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı

Medikal Cilt Bakımı2023-04-17T17:12:06+03:00

İyi bir başlangıç

Medikal Cilt Bakımı yüzü kısa zamanda gençleştirmek için iyi bir başlangıçtır.

Güzel bir cilt, sağlıklı bir yaşam tarzının yanı sıra düzenli bakım ve doğru uygulamayla elde edilir.Ancak bazen cildinizin ihtiyacı olan bakımı evde yapmak yeterli olmayabilir. İşte tam da bu noktada medikal cilt bakımı size mükemmel bir olanak sunar.

Dr. Adnan Gürcan, medikal cilt bakımı konusunda yetkinliğine güveniyor ve kendi kliniğinde yürüttüğü medikal cilt bakımı uygulamaları, cildinize ihtiyaç duyduğu bakımı sağlarken, size daha parlak, pürüzsüz ve genç bir görünüm kazandırır. Cilt bakımı uygulamalarımız, cildinizin özelliklerine göre özelleştirilir. Cildinizin ihtiyaçlarını belirlemek için önce bir konsültasyon yapılır ve sonrasında size özel bir tedavi planı hazırlanır. Bu sayede, size en uygun medikal cilt bakımı uygulamalarını alarak, cildinizi yenileme, tazeleme ve canlandırma fırsatı yakalarsınız.

  • Porselen Cilt Bakımı

  • Medikal Cilt Bakımı

  • Kimyasal Peeling Tedavisi

  • Akneli Cilt Bakımı

  • Lekeli Cilt Bakımı

  • Sorunlu (Kuru veya Yağlı)Cilt Bakımı

  • LED Terapi

Küçük Dokunuşlar, Etkili Sonuçlar

Öncesi – Sonrası Görüntüleri

Hemen Randevu Al!

Hemen Randevu Al!

Dr. Adnan Gürcan ile ücretsiz ön görüşme için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Dr. Adnan Gürcan Hakkında Söylenenler

Yorumlar

“Aldığım bütün hizmetler son derece kaliteli ve güvenilir olduğu için gönül rahatlığıyla çevreme tavsiye ettiğim bir yer. Çalışanlar ve Doktor Adnan Bey işine karşı özenli, yaklaşım olarak daima samimi ve sevecen, sabırla tüm detayları anlatan ve güven veren kişiler.”

H.

“Ekibin ilgi alakasi ve ozeniyle gercekten dort dortluk bir klinik. Dr Adnan Bey ihtiyaciniza gore size en uygun uygulamayi belirliyor ve her seferinde memnun ayriliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim uzun suredir memnun kaldigim harika bir yer :)”

İ. Akın

“Geçen haftalarda cilt bakımı yaptırdım, çok kaliteli ürünler kullanıyorlar çok memnun kaldım. Tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum. Dr. Adnan Bey’ in profesyonelliği ve Gamze Hanım’ ın pozitifliği için çok teşekkür ediyorum.”

Ö. Ötkan

Medikal Cilt Bakımı ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Düzenli cilt bakımının faydaları nelerdir?2023-04-17T16:57:08+03:00

Cilt tipine uygun ürün ve yöntemlerin seçilmesiyle birlikte;
Sivilce, siyah nokta ve akne sorunlarının giderilmesi,
Leke tedavisi,
Yaşlanma belirtilerinin geciktirilmesi,
Lifting uygulaması ile kolajen üretiminin arttırılması,
Gözeneklerin küçültülmesi,
Pigment farklılığının önüne geçilerek cilt tonunun eşitlenmesi,
Komedon tedavisi ile siyah ve beyaz noktaların yok edilmesi, cilt bakımıyla mümkün olmaktadır.

Düzenli cilt bakımı neden önemlidir?2023-04-17T16:55:51+03:00

Zamanla ve yaşam koşullarıyla birlikte meydana gelebilecek kırışıklık, sarkma, leke, akne gibi sorunların oluşmasını engellemek açısından da oldukça önemlidir

Neden sağlıklı cilt bakım ürünleri kullanmalıyız?2023-04-12T14:49:14+03:00

Cildimizin de bedenimiz gibi detoksa gereksinimi vardır. Gerek güneş, hava kirliliği egzoz gibi çevresel etkenler, gerek kullandığımız kimyasal içeren ürünler, gerekse beslenme ile istemeden aldığımız hormonlar ve kimyasallar sonucu bedenimiz gibi cildimiz de yoğun toksin saldırısına uğramaktadır. Bu nedenle yaşamımızda çevresel kirliliğe ve yediğimiz gıdalara ne kadar dikkat ediyorsak aynı oranda kullandığımız cilt bakım ürünlerinin de doğal ve sağlıklı olmasına özen göstermeliyiz. )))

Sağlıklı cilt bakım ürününün yararı nedir? 2023-04-12T14:48:38+03:00

Cildin üst tabakalarını etkili bir biçimde temizler, nemlendirir ve cildin elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olur.

Cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. Cilde eşsiz pürüzsüzlük ve yumuşaklık kazandırır.

Cildi nem ile beslerken, esnekliğini arttırıp, cilde yeniden sıkılık, canlılık ve saten ışıltısı kazandırır.

Cildin kusurlarını yok eder, ölü hücrelerden arındırır, gevşekliğini onarır ve şişkinliğini alır. )))

Sağlıklı cilt bakım ürünü ne demektir ?  2023-04-12T14:48:03+03:00

Öncelikle cildin gereksinimleri saptanır ve cilde uygun ürünler belirlenir. Bilinçli güzelleşmede ilk aşamadır. 

Bu ürünlerin içinde ozonid, allantoin, E vitamini, papatya özütü, kaolin, buğday tohumu yağı, çuha çiçeği yağı, sarı kantaron, DNA ekstresi, hyalüronik asit, shea butter gibi tamamen organik, sağlıklı ve cildi destekleyen ürünler olmalıdır. Bu içeriğiyle, cildin üst tabakalarını etkili bir biçimde temizler, nemlendirir ve cildin elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olurken cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Cilt bakım ürünlerinde boya, parfüm, vaselin, dioksin, sodyum sülfat, silikon, etil alkol, triclosan, talk pudrası, paraben gibi zararlı kimyasallar olmamalıdır.

Ayrıca tedavinin ileri aşamalarında da kişinin cildi hekim tarafından sürekli değerlendirilerek gereksinimler ve olası sorunlar erken saptanmalı ve kişisel cilt bakım ürünlerinde zamanında değişim şansı olmalıdır.

Porselen cilt bakımının anti aging etkinliği nasıldır ?2023-04-12T14:47:12+03:00

Bu bakım ışıltılı ve temiz bir cilde kavuşmanızı sağlar. 

Formülündeki    Kaolin, Buğday Tohumu Yağı ve Proteini, Çuha Çiçeği Yağı, DNA Ekstresi, Hyaluronik Asit ve E Vitamini içeriğiyle, cildin üst tabakalarını etkili bir biçimde temizler, nemlendirir ve cildin elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olurken cildin sağlıklı bir görünüme kavuşmasını sağlar. 

Cilde eşsiz pürüzsüzlük ve yumuşaklık kazandırır. Cildin kusurlarını yok eder, ölü hücrelerden arındırır, gevşekliğini onarır ve şişkinliğini alır.

 Sivilce ve aknelerle savaşır. Cildi nem ile beslerken, esnekliğini arttırıp, cilde yeniden sıkılık, canlılık ve porselen ışıltısı kazandırır.

Bu nedenlerle ciddi bir anti aging bakım protokolüdür.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Meyve asidi peelingi neden önemlidir?2023-04-12T14:46:33+03:00

Bu yöntem yüzü kısa sürede gençleştirmek için iyi bir başlangıçtır.

Peeling cilt yüzeyinin uyarılmasıdır, böylece cildin ölü tabakası atılır, alt tabakadaki kan dolaşımı, hücre üretimi ve kolagen doku canlanır.

Peeling teknikleri içinde en güvenilir olan, günlük yaşamı hiç bozmayan dolayısıyla en çok kullanılan ve tercih edilen yöntem meyve asitleri ile yapılan kimyasal peelingdir. Çok kısa süren bu uygulama hastanın durumuna göre hekimin belirlediği oranlardaki meyve asitleriyle ve yine vakaya gerekli olan sıkılıkta yapılır.

Yavaş, sürekli, yumuşak ve kişiyi yormadan yapılan bir uygulamadır.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Medikal cilt bakımının yüz esteğinde başarısı nedir? 2023-04-12T14:45:52+03:00

İnsanın kendini daha genç, daha dinamik, daha sağlıklı ve daha güzel hissetmesine yönelik yapılacak önemli anti-aging programlardan birisi de medikal cilt bakımıdır

Medikal cilt bakımı; cildin derinlemesine temizlenmesi,toksinlerden arındırılması,oksijenlenmesinin sağlanması, nemlendirilmesi ve beslenmesi aşamalarını içerir. 

Önce cilt tipi ve gereksinimleri saptanır. Daha sonra kişiye özel bakım programlarından birine karar verilir. 

Bakımlarda doğal bileşen değerleri yüksek, boya,parfüm ve diğer kimyasallar içermeyen, biokozmetik,dermatolojik formüllü ürünler kullanılmaktadır.

Ortalama ayda bir, toplam en az 3 kez yapılacak cilt bakım ile yüz estetiğinde rahat bir soluk alınır. 

Sağlıklı ve güzel kalın.

Düzenli klinik cilt bakımının yararları nelerdir ?2023-04-12T14:41:59+03:00

Öncelikle varsa cildin sorunu ve cilt tipi saptanmalıdır. Sonra buna uygun yöntem ve ürünler belirlenerek bakıma devam edilmelidir.

Eğer cilt bakımları düzenli yapılırsa;

Akne,komedon ve milialar yani sivilce-siyah ve beyaz noktalar tamamen temizlenir ,

Akne skarları azalır, gözenekler küçültülür,

Özellikle yaz aylarında belirginleşen pigment farklılıkları ve lekeler tamamen tedavi edilir, cilt tonu eşitlenir,

Cildin nemi düzeltilir, cilt kalitesi artar, 

Ciltte kollajen ve elastin uyarısı tetiklenerek  lifting yani ciltte sıkılaşma görülür, yaşlanma belirtileri giderilir…

Sağlıklı ve güzel kalın…

 

Adnan Gürcanın kullandığı cilt bakım ürünleri ve nelere dikkat ediyor ?2023-04-12T14:41:09+03:00

Öncelikle şunu söylemeliyim.
Evdeki kişisel bakım olmadan klinik bakımın, klinik bakım olmadan ev kişisel bakımının bir önemi yoktur. Her iki bakım da olmazsa olmazımızdır. O nedenle klinikte bakım yaptığımız kişilere olabildiğince ev bakımı konusunda da danışmanlık yapmaya özen gösteriyoruz…

Ben de öncelikle klinik bakımımı aksatmıyorum. En geç 1,5-2 ayda bir yaptırıyorum.
Evde ise günlük ve haftalık olarak ikiye ayırıyorum. Günlük bakımımda sabah-akşam kaliteli ve doğal sıvı jel ile mutlaka yüzümü yıkayıp sabah koruma faktörlü güneş kremi akşam ise hyaluronik asit ve kollajen de içeren besleyici ve nemlendiricili kremimi sürüyorum.

Haftalık bakımımda ise o dönemde cildime gerekli olan içerikteki maskeyi uyguluyorum.
Ayrıca yine bazı dönemlerde cildi soyucu krem veya losyonları da günlük bakımımda gece kürüne ekliyorum.

Bu arada kullandığım ürünlerin kimyasal içeriği minimal olan doğal ,bioaktif ürünler olmasına özen gösteriyorum. Ayrıca günde en az 3 litre su içmeye, egzersiz yapmaya ve aşırı güneşten kaçınmaya özen gösteriyorum.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Medikal cilt bakımının komedonlar üzerindeki etkisi nelerdir ?2023-04-12T13:32:25+03:00

Öncelikle her cilt bakımının medikal olmadığını ,yanlış ürünler ve yanlış temizlik-nemlendirme ile yapılan uygunsuz bakımların komedonları artırdığını belirtmeliyiz.
Kişiye uygun ürünlerle yapılan Medikal cilt bakımında ise komedonlar profesyonel bir şekilde sorunsuz,iz ve morartı oluşturmadan ,bölgeyi travmatik hale sokmadan temizlenir.
Medikal Cilt Bakımı ile hem sebum dengesi düzene sokulur hem de komedon oluşumu azaltılıp zamanla iz kalmadan sıfırlanır.
Sağlıklı ve güzel kalın..

Komedon Nedir, Neden Oluşur ?2023-04-12T13:31:52+03:00

Komedonlar, ciltte bulunan kir, fazla yağ ve ölü cilt hücreleri ile tıkanan saç köklerinden oluşan bezelerdir. Açık ve kapalı olabilirler.
Komedonlar ciltte küçük,siyah veya ten rengi yumrular şeklinde görünür ve hafif akne olarak kabul edilir. Bunlar bir çeşit iltihaplı olmayan sivilcelerdir. Aslında tüm iltihaplı sivilceler de komedon şeklinde başlar.
Tedavi edilmez ve bakteriler ile enfekte olursa irinli ,ağrılı kırmızı aknelere dönüşürler.
En sık yüzün orta hattında burun, çene, alın ve bazen de genital bölgede bulunurlar.
Sağlıklı ve güzel kalın..

Randevu alın!

Go to Top