Medikal cilt bakımı, cilt sağlığını iyileştirmek – mevcut cilt sağlığını korumak için yapılan profesyonel ve modern tedavileri/önlemleri içerir. Medikal cilt bakımının ne sıklıkla yapılması gerektiği kişinin cilt tipine, mevcut cilt durumuna ve kullanılacak tedavi yöntemlerine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

Dolayısıyla bu soruya verilecek cevap her kişi için farklılık arz edecektir. Ancak bir şikayetiniz olmamasına rağmen cilt sağlığınızın mevcut durumunu korumak adına düzenli olarak medikal cilt bakımı yaptırmayı düşünüyorsanız ortalama 6 ayda bir muayene olmanız ve medikal cilt bakımı yaptırmanız yerinde olacaktır.

Bazı medikal cilt bakımı tedavileri ise uzun vadeli sonuçlar elde etmek için düzenli aralıklarla yapılmaktadır. Bu gibi durumlarda doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Bu bilgilendirmeye göre doktorun belirlediği tarihlerde bu işlemleri sürdürmek başlamış olduğunuz tedavinin nihayete ermesi açısından önemlidir.

Cilt bakımı rutininin vazgeçilmez bir parçası olarak medikal cilt bakımının sıklığı ve zamanlaması doktor tarafından belirlenmelidir. Cilt tipi, hassasiyet düzeyi, mevcut cilt durumu ve hedeflenen sonuçlar dikkate alınarak kişiye özel bir plan oluşturulmalıdır.

Sonuç olarak medikal cilt bakımının ne sıklıkla yapılabileceği sorusuna verilecek cevap bireyseldir ve kişinin cilt ihtiyaçlarına ve tedavi planına bağlıdır.

Dr. Adnan Gürcan

Dr. Adnan Gürcan, 2004 yılından bugüne aktif olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı Medikal Estetik Hekimliği yapmaktadır. Medikal estetik uygulamalarının tümünü yapacak bilgi birikimine ve deneyime sahiptir.

Randevu Talebi
Benzer Yazılar