Doğru – Dengeli Beslenme ve Bölgesel İncelme

Doğru – Dengeli Beslenme ve Bölgesel İncelme

Doğru – Dengeli Beslenme ve Bölgesel İncelme2023-04-12T13:46:00+03:00

Enzimatik Bölgesel İncelme tedavilerimiz ile

Deneyimimiz ile güncel medikal gelişmeleri birleştiriyoruz

Bazı bölgelerdeki yağ birikintileri, diyet ve egzersiz ile bile giderilemeyebilir. Ancak, Dr. Adnan Gürcan’ın bölgesel incelme tedavileri ile artık istenmeyen lokal yağlardan kurtulmak olanaklıdır.

Bölgesel incelme tedavilerimiz, yağ hücrelerini hedef alarak, doğal bir şekilde vücuttan atılmasını sağlar. Lipoliz ve mezoterapi gibi farklı tedaviler, kişisel ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize göre özelleştirilebilir. Böylece, ideal vücut şeklinize ulaşmanıza yardımcı olabiliriz.

Dr. Gürcan, uzun yıllardır ilgilendiği bölgesel incelme tedavileri konusunda güncel gelişmeler ve deneyimli ekibi sayesinde, size en iyi sonuçları elde etmek için çalışacaktır. Tedavilerimiz aynı zamanda, yan etkisiz ve ağrısızdır. Bu sayede, işlem sonrası hemen normal yaşantınıza dönebilirsiniz.

  • Elektroterapi

  • Infrared terapi

  • Lipoliz

  • Mezoterapi

  • Selülit tedavileri

  • Karboksiterapi

Küçük Dokunuşlar, Etkili Sonuçlar

Öncesi – Sonrası Görüntüleri

Hemen Randevu Al!

Hemen Randevu Al!

Dr. Adnan Gürcan ile ücretsiz ön görüşme için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Dr. Adnan Gürcan Hakkında Söylenenler

Yorumlar

“Aldığım bütün hizmetler son derece kaliteli ve güvenilir olduğu için gönül rahatlığıyla çevreme tavsiye ettiğim bir yer. Çalışanlar ve Doktor Adnan Bey işine karşı özenli, yaklaşım olarak daima samimi ve sevecen, sabırla tüm detayları anlatan ve güven veren kişiler.”

H.

“Ekibin ilgi alakasi ve ozeniyle gercekten dort dortluk bir klinik. Dr Adnan Bey ihtiyaciniza gore size en uygun uygulamayi belirliyor ve her seferinde memnun ayriliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim uzun suredir memnun kaldigim harika bir yer :)”

İ. Akın

“Geçen haftalarda cilt bakımı yaptırdım, çok kaliteli ürünler kullanıyorlar çok memnun kaldım. Tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum. Dr. Adnan Bey’ in profesyonelliği ve Gamze Hanım’ ın pozitifliği için çok teşekkür ediyorum.”

Ö. Ötkan

Bölgesel İncelme ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Yazın bol su içmek neden önemlidir?2023-04-12T14:54:00+03:00

Vücudumuzun yüzde 70’i beynimizin ise yüzde 85 i sudan oluşur.

Su az tüketildiği zaman önemli deri hastalıkları,kas ağrıları,ağız içi yaralar,mide sorunları, kabızlık,vücutta toksin birikimi,stres,uyku hali,böbrek ve kan dolaşımı sorunları ile karşılaşılır.

Bu nedenlerle günde en az 10 bardak su içmeyi aksatmayın.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Aromaterapik uçucu yağlar eşliğinde masajın sellülite etkisi nasıldır ?2023-04-12T13:42:50+03:00

Masaj vücuttaki yumuşak dokular ve eklemlere yapılan sistemik ve bilimsel el hareketleridir. Organizmaya ve kas-iskelet sistemine pek çok yararlı etkisi vardır. Kas aktivitesini artırarak deri altı yağ birikimlerinin dağılmasına neden olur. Ayrıca vücudun kendi morfinini salgılatarak ağrının giderilmesini sağlar.

Masajda kullanılan aromaterapik uçucu yağlar deri tarfından emilerek iyileştirici etkilerinin alınmasına ve uyarılmasına neden olur. Ayrıca uçucu yağlar tedavinin atmosferini değiştirir, ruhsal destek olur, sakinleşme sağlar. Yaşama isteği ve sevincine yol açar.

Sellülitte aromatik masaj kan ve lenf dolaşımını düzeltir. Ödemin çözülmesini sağlar. Deri ve kasların yumuşamasına ,esnekleşmesine, güçlenmesine ve deri altı dokusunun sıkılaşıp toparlanmasına, sellülit yumrularının kaybolmasına neden olur.

Kış döneminde zayıflamak kolay mıdır ?2023-04-12T13:42:16+03:00

Kış dönemlerinde vücut ve metabolizma kendini korumaya aldığından daha yavaş çalışmaya başlar. Kışın yeme ihtiyacı artarken vücudun karbonhidratlı yiyecekler yeme ihtiyacı da artar. Böylelikle terleme ve metabolizma hızı düşük olduğundan bu dönemde kilo vermek çok daha zordur.
Kış aylarında vücudu hastalıklardan korumak ve sağlıklı kilo vermek için beslenme ve diyet programının yanı sıra yağ yakımında bir numara olan lipoliz uygulamasını önermekteyim. Lipoliz uygulaması, kişiden kişiye değişkenlik göstermek ile birlikte kişi kilo almadığı sürece 1-4 hafta aralıklarla 4-8 seans arasında yapılan uygulamalar ile % 25-30 oranında ve 4-12 cm arasında incelme sağlanmaktadır.
Lipoliz ve bölgesel zayıflama hakkında daha fazla bilgi almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Kilo kontrolü ve lipoliz ile incelme nasıl olur ?2023-04-12T13:41:29+03:00

Fazla kilo ve obezite yüzünden her yıl en az 3,5 milyon kişi hayatını kaybetmektedir. Kalp hastalığı, felç ve diyabet riski giderek artmaktadır.
Tüm dünyada fazla kiloluluğun ve obezitenin oranı 1975’den beri yaklaşık üç kat artmıştır.
Yağ yakımında bir numara olan Lipoliz uygulamasını kış aylarında vücudu hastalıklardan korumak ve sağlıklı kilo vermek için beslenme ve diyet programının yanında önermekteyim. 

Lipoliz uygulaması ile birlikte kişi kilo almadığı sürece 2-4 hafta aralıklarla 4-6 seans arasında yapılan uygulamalar ile % 25-30 oranında ve 4-12 cm arasında incelme sağlanmaktadır.

Lipoliz ve bölgesel zayıflama uygulamaları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel kalın…

Karboksiterapi’nin selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada etkinliği nedir ?2023-04-12T13:40:53+03:00

Karboksiterapi, selülit tedavisi ve bölgesel zayıflamada altın standarttır.

Karboksiterapi; Karbon gazının çatlak olan, selülitli ve yağ dokulu bölgelere uygulanması işlemine denir. Karbon gazı yağ hücrelerini yok ederken bir yandan da o bölgeye daha çok oksijen bırakarak kan dolaşımını canlandırır, yeni mikro dolaşım oluşturur ve deri elastikiyetini artırır.

Kişiye göre değişmekle birlikte yaklaşık 12-18 seans yapılması önerilir.

Bu uygulama ile vücutta sürekli ve kalıcı bir reaksiyon başlatıldığı için düzenli diyet ve egzersiz uygulanırsa etkisi yıllarca sürebilir. 

Yağ dokusu azalır, cilt daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Bölgesel incelme ve Selülit tedavisinde lipolizin etkisi nedir ?2023-04-12T13:39:55+03:00

Yağ yakıcı moleküllerin yağlı doku içine lokal olarak enjekte edilme işlemine LİPOLİZ diyoruz. 

Ağızdan beslenme yoluyla almaya çalıştığımız yağ yakıcı ürünler, lipoliz ile çok daha yoğun ve hedefe yönelik uygulanır. Bu ciddi bir avantajdır. Ayrıca bu ürünler dolaşıma da katılarak çevre yağ dokularını da inceltirler.

Yağ hücre duvarlarının yıkımını, yağ asitlerinin ve trigliseritlerin hücre dışına çıkışını sağlarlar. Dolayısıyla yağlı doku yıkımına ek olarak, büzülme ve küçülme oluşur. Ve son aşamada da yeni kollajen yapımı sağlanır. 

Yeni nesil enzimatik ürünler sayesinde seans sayısı çok azalmıştır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 1-4 hafta aralıklarla 4-8 seans arasında yapılan uygulamalar ile % 25-30 oranında ve 4-12 cm arasında incelme sağlanır. 

Sağlıklı ve güzel kalın.

Aralıklı Oruç tarzı beslenme nedir, neden başarılıdır ?2023-04-12T13:39:18+03:00

Genellikle 16 saat açlık ve 8 saat beslenme şeklinde yürütülen Aralıklı Oruç, egzersizlere karşı toleransımızı artırmakta ve yaşlanmayı da geciktirmektedir. 

Bu beslenme şekli metabolizmanın daha işlevsel çalışmasını hedeflediği için başarılıdır.

Ayrıca araştırmalar Aralıklı Oruç (intermittent fasting) uygulamasının şişmanlık, kanser ve şeker hastalığı dahil birçok kronik hastalığın korunma ve tedavisinde etkili bir yol olduğunu göstermektedir.

Açlık büyüme hormonunu artırır. Bu hormon yağları yakar, kasları yapılandırır ve yaşlanmayı yavaşlatır. 

Açlık hormonu olan ‘ghrelini’ ve tokluk hormonu olan ‘leptini’ normalleştirir. 

Açlık vücuttaki bazı salgıların da sentezini artırarak enerji harcamasını artırır ve insülin düzeyini düşürerek yağların yakılmasını sağlar. 

İşte bu mekanizmalar nedeniyle Aralıklı Oruç; doğru,dengeli ve başarılı bir beslenme tarzıdır.  

Sağlıklı ve güzel kalın…

Enzimatik lipoliz nedir,ne değildir ve hangi bölgelere uygulanır ?2023-04-12T13:38:42+03:00

Enzimatik lipoliz bir zayıflama yöntemi değil , bölgesel incelme yöntemidir.
Enjeksiyon yöntemi ile uygulanır. Lokal fibrotik yağ birikimi olan bölgelere yapılır.
Enjeksiyon materyalinde yağ hücrelerini küçülten biyo uyumlu enzimler bulunur.
Son yıllarda geliştirilen bu enzimler yağ hücre duvarının yıkımını sağlayarak etki gösterirler.
Ayrıca soya ekstreleri ve dolaşım düzenleyiciler de bu kokteylde yerini alır. Oldukça ağrısız bir işlemdir. Uygulama yaklaşık 20 dakika sürer.
Sıklıkla gıdıya , karına , basene , iç ve dış bacağa zaman zaman da kollara ve sütyen bölgesine yapılır.
Ortalama 4 haftada bir diyet ile birlikte yapılacak 3-4 seans ile ciddi sonuçlar alınır.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Elekteroterapi’nin selülit ve bölgesel zayıflamada etkisi nedir?2023-04-12T13:38:02+03:00

Selülit ve bölgesel zayıflamada dinamik bir seçenektir.

Cilt, cilt altı ve derin kas gruplarının yüksek frekanslı elektriksel uyarılarla aktive edilmesi esasına dayanır. Vücuttaki ödem giderilir. Yağların mobilizasyonu sağlanır. Gerek kilo vermede gerekse selülit, sarkma, kas zayıflığı, lokal ödem, lokal egzersiz azlığı gibi sorunlarda etkili sonuç alınır.

 Ayrıca infrared ışınının dokularda derin ısınma etkisinden yararlanılır. Metabolizma artar, kan dolaşımı hızlanır, doku tamiri uyarılır, kaslarda rahatlama sağlanarak toksinlerin atılımı kolaylaşır.

Tek başına uygulandığında 16-24 seans kombine terapinin bir parçası olearak uygulandığında 12-16 seans yeterli olmaktadır.

Sağlıklı ve güzel kalın…

Randevu alın!

Go to Top