Botoks Uygulamaları

Botoks Uygulamaları

Botoks Uygulamaları2023-04-17T17:14:42+03:00

Botoks Uygulamaları ile

Botoks daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.

Botoks, günümüzün en popüler ve etkili kozmetik uygulamalarından biridir. Dr. Gürcan, yılların deneyimine ve uzmanlığına dayanarak, botoks uygulamalarını en son teknolojilerle birleştirerek sizlere en kaliteli ve güvenli hizmeti sunmaktadır.

Botoks, günümüzün en popüler ve etkili estetik uygulamalarından biridir. Dr. Gürcan, yılların deneyimine ve yetkinliğine dayanarak, botoks uygulamalarını en son gelişmelerle birleştirerek sizlere kaliteli ve güvenli hizmeti sunmaktadır.

 Botoks yüzünüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri azaltır, cildinizi sıkılaştırır ve daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Dr. Gürcan, botoks uygulamalarını kişiye özel olarak tasarlayarak, sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde yapılandırmaktadır.

Siz de kendinizi daha genç ve dinamik hissetmek istiyorsanız, botoks uygulamaları hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Dr. Gürcan ve ekibi, sizinle birlikte çalışarak size en uygun tedavi planını oluşturacak ve uygulamanın sonucunda en iyi sonuçları elde etmenizi sağlayacak.

  • Alin, Kaş Arası, Göz Kenarı

  • Yanak, Boyun

  • Çene, Burun Kaldırma

  • Masseter (Diş Sıkma, Yüz İnceltme)

  • Botoks Enjeksiyonu ile Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Küçük Dokunuşlar, Etkili Sonuçlar

Öncesi – Sonrası Görüntüleri

Hemen Randevu Al!

Hemen Randevu Al!

Dr. Adnan Gürcan ile ücretsiz ön görüşme için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Dr. Adnan Gürcan Hakkında Söylenenler

Yorumlar

“Aldığım bütün hizmetler son derece kaliteli ve güvenilir olduğu için gönül rahatlığıyla çevreme tavsiye ettiğim bir yer. Çalışanlar ve Doktor Adnan Bey işine karşı özenli, yaklaşım olarak daima samimi ve sevecen, sabırla tüm detayları anlatan ve güven veren kişiler.”

H.

“Ekibin ilgi alakasi ve ozeniyle gercekten dort dortluk bir klinik. Dr Adnan Bey ihtiyaciniza gore size en uygun uygulamayi belirliyor ve her seferinde memnun ayriliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim uzun suredir memnun kaldigim harika bir yer :)”

İ. Akın

“Geçen haftalarda cilt bakımı yaptırdım, çok kaliteli ürünler kullanıyorlar çok memnun kaldım. Tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum. Dr. Adnan Bey’ in profesyonelliği ve Gamze Hanım’ ın pozitifliği için çok teşekkür ediyorum.”

Ö. Ötkan

Botoks Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yaz aylarında botoks yaptırabilir miyim ?2023-04-12T13:08:34+03:00

Botoks uygulamasını çok ince ve küçük bir iğne ile yapmaktayız. Uygulama yerlerinde güneş lekesi oluşma olasılığı yoktur. Botoks işlemi derinin altındaki kasa yapıldığı için güneşten etkilenmesi olanaksızdır. Yazın aşırı terleme durumunda vücut ter ile toksin attığı için teorik olarak botoksun etkinlik süresi birkaç gün kısalabilir. Ancak bu konuda yapılmış herhangi bir çalışma ve açıklama yoktur. Aksine yazın artan koltuk altı terlemelerini önlemede botoks uygulaması çok etkili bir yöntem olduğu için yaz ayalarında özellikle tercih edilen bir uygulamadır.  Sonuç olarak yaz aylarında botoks uygulaması yaptırmakta hiçbir sakınca yoktur.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Terleme botoksu nasıl etkili olur ve kimler yaptırabilir ?2023-04-12T13:06:23+03:00

Terleme botoksu koltuk altı bölgesine uygulandığında yaklaşık %100 etkili olan bir uygulamadır. Özel durumlar dışında herkese uygulanabilir.
Önce terleyen bölge belirlenir. Bu bölge temizlenir. Sonra lokal anestezik krem sürülüp üstüne streç konulur ve 20 dakika beklenir. Koltuk altında deri ince olduğundan krem ile kısmi bir uyuşma elde edilir. Peşinden yetkin ve deneyimli bir hekim tarafından özel hazırlanmış botoks ,yeterli dozda deri içine enjekte edilir.
Uygulanan botoks ise ter bezi aktivitesini ciddi oranda azaltır. Bu nedenle kişide terleme 2 hafta içinde hissedilmeyecek ,minimal düzeye iner. Bu etki en az 6 ay hatta 8-10 ay devam eder. Yani yaz sıcakları başlamadan yapılan botoks ile 1 seneye yakın koltuk altı terlemesinden kurtulmak ve sosyal iyilik hali elde etmek olanaklıdır.
Sağlıklı ve güzel kalın..

Taşlı Çene botoksu nedir Hangi amaçla uygulanır ?2023-04-12T12:59:13+03:00

İlerleyen yaşlarda çene ucunda oluşan “çakıl taşı” görünümünü düzeltmek için en kolay ve en etkili çözüm botoks uygulamasıdır.
Geçirilmiş hastalıklar , geçirilmiş akne ve ilerleyen yaşla birlikte çenenin uç kısmında deri ve bağ dokusunda oluşan yapışıklıklar “taşlı” bir görünüme neden olurlar.
Fonksiyonel herhangi bir zararı olmamakla birlikte görünümleri hiç de estetik değildir. Direk dikkat çekmese de yüzde belirgin bir yaş alma belirtecidir. Ama kişiler hiç bu yakınma ile hekime gelmezler. Başka bir gerekçe ile geldikleri zaman dikkatli ve deneyimli hekim tarafından bu durum saptanıp tedavi edilir.
Çene ucu hareketlerini yöneten mentalis kasına yeterince yapılan botoks enjeksiyonu sonrası kas hareketlerinin gevşemesi ile kasın üstündeki deri ve bağ dokusu da gevşer ve dümdüz, pürüzsüz bir görünüm oluşur.
Etkisi ortalama 4 ay devam eder. Düzenli yapılan botoks uygulamaları ile hem bu süre giderek uzar hem de bu görünüm kalıcı bir şekilde düzelir.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Taşlı çene botoksu neden yapılır?
İlerleyen yaşlarda çene ucunda oluşan “çakıl taşı” görünümünü düzeltmek için en kolay ve en etkili çözüm botoks uygulamasıdır.

Psiko botoks nedir ?2023-04-12T13:05:01+03:00

Literatürde böyle bir tanımlama yoktur. Bu tanım ile anlatılmak istenen şey estetik amaçlı yapılan yüz botoksunun kişinin kendini daha iyi görmesini sağladığı ve psikolojik olarak kendini daha iyi hissettiğidir. Klasik estetik yüz botoks uygulamasını bu şeklide tanımlayanlar vardır.

Migrende botoksun etkinliği nasıldır ?2023-04-12T13:03:53+03:00

Botulinum Toksin sinir-kas iletimini etkileyerek kasların yavaş çalışmasını sağlayarak etki gösterir. 

Ve Aynı mekanizma ile migren ağrılarını durdurur.

Özellikle migreni tetikleyen tüm noktalara yapılan toksin uygulaması ile başarılı sonuç almak olasıdır. Bu nedenle de Uluslararası Migren Tedavi Protokolünde yerini bulmuştur.

Yetkin ve deneyimli hekimlerce uygun yerlere ve uygun dozda yapılan toksinin etkisi 2. Gün başlar ve 15 günde pik yapar. Etki ortalama 4 ay devam eder. Düzenli,ardışık yapılan uygulamalar ile ağrı sıklığı giderek azalır ve zamanla unutturulur.

Böylelikle hem antiaging hem de ağrı yönünden konfor elde etmek mümkündür.

Migren tedavisinde botoks etkili midir?2023-04-12T13:04:21+03:00

Özellikle migreni tetikleyen tüm noktalara yapılan toksin uygulaması ile başarılı sonuç almak çok olasıdır. Bu nedenle de botoks migren tedavi protokolünde yerini bulmuştur.

Öncelikle uzman hekim tarafından migren tanısı kesinlikle konulmuş olmalıdır. Botulinum toksini sinir-kas iletimini etkileyerek kasların yavaş çalışmasını sağlayarak etki gösterir ve bu mekanizma ile migren ağrılarını durdurur.

Migren botoksu zararlı mı ?2023-04-12T13:02:33+03:00

Kişide özel bir hastalık yoksa herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur.  Özel sistemik hastalığı olan kişilere kesinlikle botoks uygulanmaz. Aksine botoks uygulaması ile hem antiaging hem de ağrı yönünden konfor elde etmek mümkündür.

Migren botoksu yan etkileri ?2023-04-12T13:02:59+03:00

Migren botoksunun hiçbir yan etkisi yoktur. Eğer tanı kesin migren değilse yapılan uygulamadan kişi fayda sağlamaz. Çünkü migren dışı baş ağrılarında botoksun etkisi yoktur.

Migren botoksu nasıl yapılır ?2023-04-12T13:01:40+03:00

 Migren botoksu yine kişideki migren tetik noktaları göz önüne alınarak ense, boyun, tüm kafa, alın ve şakaklardaki tetik noktalarına uygulanır.

Migren botoksu kimlere yapılır ?2023-04-12T13:03:26+03:00

İlgili uzman hekimler tarafından kesin migren tanısı almış başka bir nörolojik hastalığı olmayan herkese migren botoksu uygulanır.

Migren botoksu kaç günde etki eder ?2023-04-12T13:02:09+03:00

 Yetkin ve deneyimli hekimlerce uygun yerlere ve uygun dozda yapılan uygulamanın etkisi 2. gün başlar ve 15 günde pik yapar. Etki ortalama 4 ay devam eder. Düzenli, ardışık yapılan uygulamalar ile ağrı sıklığı giderek azalır ve zamanla unutturulur.

Migren botoksu işe yarıyor mu ?2023-04-12T13:01:13+03:00

Üç aydan fazla bir süre boyunca ayda 15 günden fazla süren baş ağrısı olarak tanımlanan kronik migren, birçok insanı etkileyen ve insan yaşam kalitesini olumsuz etkileyen bir sağlık problemidir. Botoksun migrene bağlı baş ağrılarını da düzelttiğini bildiren yayınlardan sonra yapılan iki büyük çalışmanın sonucuna göre 2010’yılında FDA (Amerikan İlaç Dairesi) kronik migren için botoks tedavisini onayladı. Ardından tüm dünyada yaygın olarak kabul gören bir tedavi haline geldi. FDA, Botoks’un migren atak sayısını azalttığı ve hastanın yaşam kalitesinde belirgin düzelme olduğunu duyurdu. Botoks sinir-kas iletimini etkileyerek kasların yavaş çalışmasını sağlayarak etki gösterir. Bu mekanizma ile migren ağrılarını durdurur. Özellikle migreni tetikleyen tüm noktalara yapılan toksin uygulaması ile başarılı sonuç almak olasıdır. Bu nedenle de Uluslararası Migren Tedavi Protokolünde yerini bulmuştur. Öncelikle uzman hekim tarafından migren tanısı kesinlikle konulmuş olmalıdır. Uygulama sonrası bağ ağrısı geçmiyor ise kesinlikle nedeni migren değildir.

Mezobotoks ne amaçla uygulanır, etkisi ne kadar geçerlidir ?2023-04-12T12:59:47+03:00

Mezoterapi ürünlerine botulinum toksin eklenmesi ile yapılan işleme mezobotoks denmektedir. Çevresel etkenlere ve yaş almaya bağlı olarak oluşan yüz ,boyun ve dekoltedeki ince kırışıklıkları düzeltmek amacıyla uygulanır. Çok kısa zamanda uygulanan bölgedeki kırışıklıklar düzelir. Ancak etkisi üç dört haftada geçer. Bu da botulinum toksinine karşı direnç oluşma riskini getirmektedir. Ayrıca dozu ayarlanamaz ise yapılan bölgede belirgin yan etkilere,kas aktivite bozukluklarına neden olur. 

Bu nedenle diğerlerinde olduğu gibi, yetkin olmayan kişiler tarafından yapılmaması gereken bir uygulamadır.

İleri yaşlarda boyundaki yoğun yatay çizgilerin önemli nedeni platysmal bantlardır. Bu bantların yoğunluğunu azaltmanın bilinen tek yolu ise botulinum toksin uygulamasıdır. 

Bu uygulamadan sonra bantların keskin görünümü kaybolur, dolayısıyla boyundaki kırışıklıklar azalır, boyun önemli ölçüde düzelir.

 Sağlıklı ve güzel kalın.

Koltuk altı terlemesinde botoks etkilimidir ?2023-04-12T12:58:13+03:00

Özellikle sosyal yaşamı etkileyecek kadar aşırı koltukaltı terlemesi olan kişilerde en etkili tedavi seçeneklerinin başında gelir. 

Öncelikle kişinin muayenesi yapılarak herhangi bir hastalığı olup olmadığı kontrol edilir.

Aşırı terlemenin sistemik bir hastalığa bağlı olmadığı kesin anlaşıldıktan sonra tedavi planlanır. 

Koltuk altı bölgesindeki etkinliği nedeni ile botulinum toksini öncelikli tercih edilen bir yöntemdir. 

Yetkin ellerde ,etkili dozu ve özel yapım tekniği ile başarı oranı çok yüksektir.

Etkisi 2. Gün başlar 15 günde pik yapar ve ortalama 6 ay kadar devam eder. Düzenli, ardışık yapılan uygulamalar ile ilerleyen yıllarda kişi yıllarca sürecek bir konfor elde eder…

Sağlıklı ve güzel kalın.

Koltuk altı botoks zararlımıdır, herhangi bir yan etkisi varmıdır ?2023-04-12T12:54:25+03:00

Koltuk altı botoks oldukça güvenli bir bölgeye uygulanmaktadır. Uygulandığı bölgede risk oluşturan bir kas yoktur. Ancak yine de uygulamayı deri tabakasına veya hemen deri altına yapmaya özen göstermek gerekir. Aksi halde hem istenmeyen sonuçlar oluşabilir hem de terleme devam eder , yani hedef dokuya ürünü uygulamamış oluruz.
Bu nedenle Deneyimli hekim tarafından uygulandığında zararlı olması neredeyse olanaksızdır.
Yan etki ise normalde yoktur.
Kişinin aşırı allerjik yapısı varsa teorik olarak alerji gelişebilir. Öyle olsa bile öncesi test yapmak ve hemen kontrol altına almak olanaklıdır.
Ancak hafif kanama , morarma gibi sıkıntı yaratmayacak basit ve geçici durumlar bazen olabilir. Bunları da hemen kontrole alabiliriz.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Kaz ayağı kırışıklıkları için önerileriniz nelerdir ?2023-04-12T12:53:35+03:00

Gözlerimizin dış yanlarındaki KAZ AYAĞI denen ince çizgilere önereceğimiz uygulamalar çizgilerin derinliğine göre değişiklik gösterir.

Öncelikle gözlerinizi çok kısmayınız. Görme sorununuz varsa numaralı,yoksa güneş gözlüğü kullanınız,

Uyurken sırt üstü yatmaya ve yeterli uyku almaya özen gösteriniz,

Bu bölgenin kurumasını önlemek için bol su içiniz, sabah güneş kremi,akşam ise göz çevresi kremi kullanınız,

Yine de kaz ayakları oluşuyorsa yaşınız kaç olursa olsun öncelikle botoks yaptırmaya geliniz. Çünkü soruna yönelik direk çözüm botoksdur. 

Genellikle yeterli olur ama gerekirse de mezoterapi ve dolgu ile kesinlikle düzelir.

Sağlıklı ve güzel kalın…

Kaş kaldırma Estetiği nasıl olur ?2023-04-12T12:51:56+03:00

Kaşlar yüz ifadesini yansıtmada en önemli bölgelerden biridir. Bu nedenle yaş almaya bağlı kaşlarda görülen sarkmalar kişiyi olduğundan daha yaşlı,üzgün ve yorgun gösterebilir. 

Günümüzde Kaş kaldırma yöntemleri içinde ameliyattan önce denenecek çok etkili seçenekler bulunmaktadır. Kısmen botoks ve fokuslu ultrason yararlı olmakla beraber dolgu ve iple kaldırma daha etkilidir. 

Bunların arasında maliyet etkinlik ve güncel yaşamı bozmayacak en uygun seçenek olarak dolgu uygulaması öne çıkmaktadır. Şakak ve kaş altı kemik doku üzerine yapılan dolgu ile kaş genellikle tatminkar oranda kalkmaktadır. Etki ise ortalama 12-18 ay devam etmektedir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Kaş arası botoksunu ne zaman ve ne sıklıkla yaptırmalıyım ?2023-04-12T12:49:28+03:00

Sanılanın aksine, mimiksiz dururken kaş aranızda hiç çizgi oluşmamış ise botoksa gerek yok demektir. Eğer tam tersi mimiksiz durduğunuz halde kırışıklık izi oluşmuş ise artık size de botoks zamanı gelmiş demektir. Kaş arası botoksunun Etkisi teorik olarak 2 ila 6 ay arasında sürer. Ancak pratikte bazı özel durumu olan hastalar dışında 2 ay kadar kısa sürdüğünü hiç görmüyoruz. 6 ay kadar uzun sürmesi ise kırışıklıkları henüz kökleşmemiş gençlerde olabilmektedir. Yine uzun yıllardır düzenli botoks yaptıranlarda gerek botoksun etkisi sıfırlamadığından gerekse giderek o mimiği yapamaya yapamaya unutulmasından dolayı etkiyi 6 ay ve daha fazla görmemiz olasıdır.
Sonuç olarak;Yaz-kış demeden her an yapılabilecek bir uygulama olan kaş arası botoksunu ortalama 4 ayda bir yapmaktayız.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Kalıcı botoks nedir ? Botoks ne zaman kalıcı olur ? Botoksun kalıcı olması için ne yapmalı ?2023-04-12T12:47:44+03:00

 Botoks uygulaması kalıcı bir uygulama değildir, kalıcı botoks diye bir şey yoktur. Botoksun etkisi kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte kalıcı değildir. Etkisi normalde ortalama 4 aydır ,ancak düzenli uygulamalar ile etkinlik yavaş yavaş önce 5-6 aya, daha sonraki yıllarda 8-10 ay hatta 1 yıla kadar etkinin uzadığı görülmektedir.

İki kaş arasındaki çizgi nasıl yok edilir ?2023-04-12T12:46:45+03:00

Kaş arası botoksu iki kaş arasındaki dikey çizgileri düzeltmek amacı ile kaş arası bölgesine yapılan botoks uygulamasına denir. Kaş arası çizgileri henüz ince ve kısa sürede oluşmuş ise botoksun etkisinin tamamlandığı 2. haftadan itibaren çizgiler tamamen kaybolur. Derin ve uzun süreli çizgiler varsa 4 ay ara ile yapılan 3-4 uygulamadan sonra kalıcı düzelme sağlanır. Eğer kişinin kemik yapısına bağlı çizgiler varsa botoksun etkisinin tamamen görüldüğü 2. hafta sonra iki kaş arasına ek olarak dolgu uygulaması gerekebilir.

Göz botoksu nasıl yapılıyor ? Kaz Ayakları Botoksu nedir ? Nasil yapılır ?2023-04-12T12:46:03+03:00

Göz botoksu gözlerin dış yan kenarındaki kazayağı dediğimiz bölgeye genellikle 3 noktadan uygulanır. Doz ve uygulama noktaları kişiye göre değişebilir. Aynı seansta botoks dışında başka uygulama yapmamak gerekir. 

Gece aşırı diş sıkması veya diş gıcırdatmasına botoks etkili midir ?2023-04-12T12:45:08+03:00

Diş sıkmanın tedavisi botulinum toksin ile olanaklıdır.

Aşırı diş sıkma, diş gıcırdatma ve dolayısıyla diş hasarı olan kişilerde  aynı zamanda çiğneme kaslarının güçlenmesine bağlı kare yüz görünümü oluşmuştur. Bu kişilerde botoks en etkili tedavi yöntemidir. 

Kişinin çiğneme ve şakak kasına yapılan botoks enjeksiyonu ile bu kasların çalışması yavaşlatılır ve dolayısyla aşırı diş sıkması önlenir. Bunun sonucunda yüz incelir, diş hasarının ve kare yüz görünümünün önüne geçilir. Uygulamanın etkisi 2. Gün başlar, ortalama 2 haftada pik yapar. Yine ortalama 3 ay kadar devam eder.  

Düzenli aralıklar ile yapılan bu uygulama ile kişi zamanla patolojik derecedeki diş sıkma refleksini unutur. Hem estetik hem de diş sağlığı açısından konforlu bir yaşama kavuşur. 

Sağlıklı ve güzel kalın.

Erken yaşta botoksun zararları var mıdır?2023-04-12T12:44:12+03:00

Erken dönemde yapılmaya başlanan botoks ile var olan kırışıklar açıldığı gibi uygulanan bölgedeki kaslar kullanılmadığı için ileride derinleşecek çizgilere karşı koruyucu etkisi olur. Kasları botoksla gevşetmek doğru bir anti-aging planlamadır. Geç kalmaktansa erken önlem almak her zaman doğru yaklaşım olup, koruyucu hekimlik uygulamasıdır. Hekim kararı ile gerekiyorsa küçük dozlarda düzenli botoks enjeksiyonu yapılarak hem var olan kırışıklıkları düzeltmek hem de ileri yaşlarda oluşacak derin çizgilerden etkili bir korunma sağlamak olanaklıdır.

Dişeti gülüşü nasıl tedavi edilir?2023-04-12T12:43:39+03:00

Gülümsendiğinde üst diş etinin aşırı görünmesine Gummy Smile denir. Sosyal yaşamda ciddi rahatsızlık veren bu durumdan kurtulmanın pratik yolu yoktur. 

Ancak rahatsızlık veriyorsa botulinum toksin uygulaması ile bu görünümden kurtulmak hem kolay hem başarılıdır.

Önemli olan uygulamayı yapan hekimin deneyimli olmasıdır. Bu uygulama kalıcı değil, geçicidir. Etki 2. gün başlayıp 15. Gün pik yapmakta ve ortalama 4 ay devam etmektedir. Düzenli yapılan uygulamalarla ise etki süresi giderek uzamaktadır.

Kişiye özel yapılan bu uygulama ile güzel sonuç alarak daha konforlu bir sosyal yaşam artık olanaklıdır.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Boyun ve dekolte bölgesine botoks yapılır mı ?2023-04-12T12:38:35+03:00

Vücudumuzun tüm bölgelerinde zamanla deri esnekliği azalır ve sarkmalar, gevşemeler meydana gelir. Boyun ve dekolte bölgesi de bunlardan biridir. Büyük kilo değişimleri, genetik faktörler, yağ dokusunun artması veya azalması, çene kemiğinin yapısı, boyun kasındaki aktivitenin değişmesi, aşırı güneş gibi etkenlerle boyun ve dekolte bölgesinde kırışıklık ve sarkmalar oluşur. Dolayısıyla da kişinin yaşını daha büyük gösterir. Bu bölgeye botoks yapılması öncelikli ve ideal bir tedavi yöntemlerinden biridir. Daha genç, canlı ve estetik bir görünüme sahip olmaya başlamak için,bu işlem önemli bir basamaktır. Belli aralıklar ile yapılacak botoks ve diğer destek uygulamaları ile de aynı görüntü rahatlıkla korunabilir.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Botoksun yan etkileri ne zaman geçer ?2023-04-12T12:36:56+03:00

Uygulama sonrası gelişen şişlik ve kızarıklık 1-2 saat içerisinde geçer. Eğer küçük bir kanamaya bağlı morarma gelişmiş ise 7-10 günde iyileşir. Botoksun değişik yerlere sızması sonucu oluşabilecek yan etkiler ise 1-2 ay içinde geçer. Botoks etkisinin oturduğu 2. Hafta kontrollerinde görülen bazı asimetriler ise karşıt yerlerine yapılan uygulamalar ile 1-2 hafta içerisinde düzeltilir. 

 

Botoksun etkisini azaltan ilaçlar2023-04-12T12:36:20+03:00

Detoks etkili ilaçlar ve besin destek ürünleri ile uygulamaları çok az botoksun etki süresini azaltabilir. Etki zamanı kişinin fazla antioksidan besin desteği (Deve dikeni, yeşil çay ekstresi, selenyum vb), gıda (yeşil çay, bitter çikolata, lahana vb) kullanması veya antioksidan uygulama (ozon, glutatyon vb) yaptırması durumlarında azalır.

Botoksun etkisi ne zaman başlar, ne kadar devam eder ?2023-04-12T12:35:42+03:00

Botulinum toksin uygulamasından sonra etki 2 gün içinde başlar, 2 haftada pik yapar. Oluşan tam etki yaklaşık 1 ay daha devam eder.

Ancak düzenli antioksidan desteği alan kişilerde toksinin etkisinin daha kısa sürdüğü görülmektedir.

Kalıcı bir uygulama değildir. Etki zamanı kişiden kişiye değişir ama ortalama 4 ay devam eder. Bu nedenle ilk yıl 4 ayda bir ardışık yapılan uygulamalar ile  etki 2. yıl 5-6 aya, devam eden yıllarda ise neredeyse 1 yıla kadar uzar. 

Ardışık yapılan botoks uygulamaları kişinin mimik alışkanlıklarını unutmasını, dolayısıyla etkinin uzun sürmesini ve yıllarca genç-dinamik görünmesini sağlar. 

Sağlıklı ve güzel kalın.

Botoks zararlı mıdır ?2023-04-12T12:35:03+03:00

50 yılı aşkın süredir tedavi amacıyla kullanılan Botilinum Toksin Tip A (Botoks) 30 yılı aşkın süredir de kozmetik, estetik amaçlı kullanılmaktadır. Bu süre içerisinde milyonlarca kişiye uygulanmıştır. Bu kadar çok uygulanmasına rağmen kalıcı bir zararı görülmemiştir. Uygulama hatasından dolayı görülen bazı lokal yan etkileri ise geçicidir. Botoks lokal etkili bir ilaçtır. Botoks ruhsat almış Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler ile uygulandığında sistemik emilimi yoktur. 2002 yılında FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından kırışıklıkları gidermek için estetik alanda onay almıştır. 2010 yılında Uluslararası Migren Tedavi Protokolünde yer almıştır. Sonuç olarak eğitimli hekimler tarafından uygulandığında hiçbir zararı yoktur. 

Botoks yüzde nerelere yapılmaz ?2023-04-12T12:34:10+03:00

Özellikle yüz ifadesini, yüz fonksiyonlarını etkileyen kas bölgelerine botoks uygulanmamalıdır. Gözaltı bölgelerinde torbalanmalara neden olduğu için yapılmamalıdır. Üst dudakta sigara çizgileri denilen çizgilere yeterli dozda yapıldığında mimikler bozulmakta, az doz yapıldığında ise etki kısa sürmekte, dolayısıyla direnç gelişmektedir. Botoks tüm yüz mezoterapi uygulamalarının içine katılarak “mezobotoks” adıyla uygulanmakta ancak etki yine kısa sürmekte ve direnç gelişme riski artmaktadır.

Botoks yüz ifadesini değiştirir mi?2023-04-12T12:24:25+03:00

Yetkili bir hekim tarafından yapıldığı takdirde eğer kişinin özel bir talebi yoksa yüz ifadesi değişmeden etkin bir botoks uygulaması yapılabilir. Normalde yaptığımız uygulamalarda kişinin yakın çevresinin bile anlaması olanaksızdır. Yetkin ellerde, kişiye özel ve yeterli dozda yapıldığında yüz ifadesini değiştirmez, mimikler tamamen kaybolmaz. Doğal, canlı, genç bir görünüm elde edilir.

Botoks yılda kaç kez yapılır ?2023-04-12T12:48:39+03:00

Botoks başlangıçta ortalama 4 ay ara ile yani yılda 3 kez yapılır. Sonraki yıllarda uygulama sıklığı azalır. 5-6 ay ara ile yılda 2 kez uygulamak yeterli olabilir. Eğer ara vermeksizin 4-5 yıl düzenli yapılırsa yılda 1 kez bile yeterli olabilir.

Botoks yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli ?2023-04-12T12:23:49+03:00

İlk 4 saat ve 1. Gün dik pozisyonda kalınır, secde şeklinde durulmaz. Yan veya yüzükoyun yatılmaz, sırtüstü yatmak önerilir. Enjeksiyon bölgesi yıkanmaz. Herhangi bir krem sürülmez, makyaj ve masaj yapılmaz. Ağır egzersizlerden, sauna, sıcak duş, hamam, solaryum, aşırı güneşte kalma gibi aşırı sıcaktan kaçınmak gerekir. Aşırı alkol içilmemelidir. 

Uygulamadan sonra 7 gün süresince çok sıkı olmasa da yukarıda belirtilen önlemler almaya devam edilir. İdeal olarak 7 gün oyunca aynı bölgede başka işlemden kaçınılır.

Botoks uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?2023-04-12T12:32:47+03:00

Bu önlemlerin alınmasında amaç botulinum toksininin istemediğimiz bölgeye gidip istemediğimiz etkiyi oluşturmasına izin vermemekdir. Özellikle İlk 4 saat ve 1. Gün önemlidir. Bunlar nelerdir? Dik pozisyonda kalınmalı, secde şeklinde durulmamalıdır. Yan veya yüzükoyun yatmayıp, sırtüstü yatılmalıdır. Enjeksiyon bölgesi yıkanmamalı, herhangi bir krem sürülmemeli, makyaj ve masaj yapılmamalıdır. Spor,dans gibi Ağır egzersizlerden kaçınılmalıdır. Aşırı sıcaktan kaçınılmalıdır. (sauna, sıcak duş, hamam,solaryum gibi) Aşırı alkol içilmemelidir. Uygulamadan sonra 7 gün boyunca da çok sıkı olmasa da yukarıda belirtilen önlemleri almaya devam ediniz. İdeal olarak 7 gün oyunca aynı bölgede başka işlemden kaçınınız.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Botoks sonrası yüzde şişlik olması normal midir ? Botoks yüzü şişirir mi ?2023-04-12T12:28:12+03:00

Botoks uygulamasından hemen sonra uygulama yapılan yerlerde ürün verilmesine bağlı olarak geçici bir şişlik ve kızarıklık olabilir. Ancak bu durum 1-2 saat içinde tamamen normale döner. Karıştırılan ise dolgunun yaptığı şişliklerin botoksun da yaptığının sanılmasından kaynaklanır.

Botoks sonrası krem sürülür mü ?2023-04-12T12:25:35+03:00

Normal şatlarda botoks uygulaması sonrası herhangi bir krem sürmeye gerek yoktur. Sadece uygulama saatine göre tamamen doğal içerikli aynı zamanda nemlendirici özelliği olan güneş koruma kremi sürülebilir.

Botoks sonrası kırışıklık artar mı ?2023-04-12T12:10:32+03:00

Botoksun etkili olduğu süre içerisinde kırışıklıklar azalır. Etkisi geçtiğinde kırışıklıklar eski haline geri döner. Özellikle düzenli botoks yaptıran kişiler bu güzel görüntüye alıştıkları için uzun bir süre botoks yaptırmadıkları takdirde yüzlerinde kırışıklıklar yeniden oluşur. Bu nedenle eski hallerine döndükleri zaman kırışıklığının daha da arttığı yanılgısına kapılır. Oysaki botoks yapıldığı sürede zaman neredeyse durmuş, anti aging etki göstermiş, kırışıklıklar kaybolmuştur. Botoksun kesinlikle kırışıklıkları artırıcı etkisi yoktur. 

Botoks sadece alına yapılır mı?2023-04-12T12:12:11+03:00

 Sadece alına botoks yapmak kaş arası ve göz kenarı çizgilerini artırabilir. O nedenle genellikle kombine uygulama yaparız.

Botoks morluğu nasıl geçer ?2023-04-12T12:08:32+03:00

Normalde botoks morluğu diye bir şey yoktur. Ancak her iğneli işlemde olduğu gibi botoks uygulaması sırasında ince damarlara rast gelindiğinde kanama olabilir. Yaklaşık %5 civarında görülen kanama sonrası morarma görülebilmektedir. İçeri olan kanamalar fark edildiği anda üzerine baskı uygulayarak durdurulabilir. Morarma olursa kanamayı durduran preparatlar veya lokal buz uygulaması ve morarmayı giderici kremler ile morluğun çabuk geçmesi sağlanabilir. 

Botoks kaç yaşından itibaren yapılabilir? Botoks kaç yaşında yapılır ?2023-04-12T12:07:45+03:00

Tıbbi bir zorunluluk olmadığı sürece botoks uygulaması 18 yaşından önce yapılmaz. Botoks tıbbi gereklilik olduktan sonra her yaşta uygulanabilir. Genetik yapıya, görme bozukluğuna bağlı sürekli gözü kısmaya, aşırı mimik kullanımına veya aşırı gergin ve üzüntülü kişiliğe bağlı olarak alın, iki kaş arası ve göz çevresi kırışıklıkları erken yaşta başlayabilir. Bu nedenle var olan soruna, gerektiği dozda uygulanmak koşulu ile 18 yaşından itibaren estetik alanında botoks kullanımı olasıdır.

Botoks kaç ay kalır ?2023-04-12T12:48:16+03:00

Uygulanan kişinin yaşı, uygulanan bölgeye göre botoksun etki süresi değişmektedir. Uygulama sonrası etki 2-3 gün içinde başlar, tam etki ise ortalama 2 hafta sonra oluşur. Etki kişiye göre 2-6 ay (ortalama 3-4 ay) devam eder. Ancak düzenli ve uzun süreli yapılan işlemlerden sonra etkinin 1 yıla yakın devam ettiği görülmektedir. Etki zamanı kişinin fazla antioksidan besin desteği (Deve dikeni, yeşil çay ekstresi, selenyum vb), gıda (yeşil çay, bitter çikolata, lahana vb) kullanması veya antioksidan uygulama (ozon, glutatyon vb) yaptırması durumlarında azalır.

Botoks ile ilgili genel özellikler2023-04-12T12:02:18+03:00

Botulinum Toksin özellikle alın, iki kaş arası ve kaz ayağı bölgelerinin kırışıklığını düzeltmede mucize niteliğinde bir üründür…
Gerekli ise özellikle 18-70 yaş arası erkek ve kadın herkese yapılabilir…
Özellikle Yetkin ve deneyimli ellerle yapılan Botoks uygulamasının en önemli başarısı yüzdeki kırışıklıkları azaltırken doğal görünümün de korunmasıdır. Yani mimikleri bozmadan ( dinamik bir ifadenin sağlanması ile )doğal botoks olanaklıdır. 

Botoks hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Botoks ile Dolgu arasında ne fark vardır?2023-04-12T12:01:34+03:00

Botulinum Toksin sinir-kas iletimini etkileyerek, kas aktivitesini azaltarak etki gösterirken, etkisi yavaş yavaş günler içinde ortaya çıkar.

Dolgular kas aktivitesine etki etmeyip yerleştirildiği yerde dolgunluk ve kontur efekti yapar. Anında gözle görülür sonuçlar elde edilir.

Botoks özellikle ince ve dinamik çizgilerde etkiliyken dolgu daha kalın,belirgin çizgilerde kullanılır.

Botulinum toksin taşınma ve saklanmasında soğuk zincir kuralları geçerliyken dolguda normal oda ısısında koruma yeterlidir. 

Yani botoks ile dolgu ilgisiz iki madde olmasına karşın birbirini çok güzel tamamlayan iki medikal estetik materyeldir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Botoks cilde zarar verir mi?2023-04-12T12:00:42+03:00

Botoks sinir kas iletimini azaltıp kas hareketlerini yavaşlatarak cilt hareketlerini de azaltma etkisini gösterir. Bu etki ile cilt kırışıklıklarını azaltır.  Zararlı değil yararlı etkisi görülmektedir. Botoksun cilde zarar vermesi hem teorik olarak hem de pratik olarak olanaksızdır.

Botoks , Dolgu ve diğer medikal estetik uygulamaları kimler yapabilir?2023-04-12T11:58:08+03:00

Sadece hekimler yapabilir. Hatta şu anda varolan mevzuata göre sadece Sağlık Bakanlığı Onaylı Medikal Estetik Uygulama sertifikası olan hekimler ile, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanları, cildiye uzmanları, ayrıca uzmanlık eğitiminde medikal estetik uygulamaları eğitimi alan uzmanlık alanları (KBB, Kadın-Doğum vd) uygulayabilir. 

Hekim olmayanların uygulamaları asla yasal ve bilimsel olmadığı gibi toplum sağlığı için ciddi bir tehlikedir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Az bilinen botoks gerçekleri2023-04-12T11:46:28+03:00

Botoks uygulaması her bölgeye ve her amaca göre ayrı özellikler taşır. Yani bölgesine göre bazı zorluklar taşır.
Örneğin Yoğun mimik yapılan göz altı ve dudak çevresi gibi bölgelere botoks yapılması hem çok kısa etkili ve riskli ,hem de yasal olarak yetkisiz bir işlemdir. Uygulatmadan önce mutlaka açık ve net bilgi edinmeye çalışın.
Az bilinen İkinci konu ;Sabahları yorgun ve çeneniz ağrılı kalkıyorsanız ve çene köşeleriniz aşırı belirgin ise gece diş sıkmanız var demektir. Çiğneme kaslarına yapılacak botoks ile hem dişleriniz hem de gece uykunuz rahatlar…
Yine az bilinen bir gerçek ise Botoks ile Migren tedavisinin olanaklı olduğudur. Botoks Migren Tedavi protokolünde yerini almış , oldukça etkili bir yöntemdir. Aynı anda hem ağrılardan hem kırışıklıklardan kurtulmak olasıdır.

Alın deformiteleri düzelir mi?2023-04-12T11:45:25+03:00

Özellikle zorunlu ameliyat gerektirmeyen bütün durumlarda çok iyi sonuç alınan bir medikal estetik uygulamadır.

Alındaki ince çizgilere hatta bazı kalın çizgilere ilk seçenek botulinum toksin uygulamasıdır. Ancak toksine rağmen düzelmeyen çizgiler ve çukurluk gibi deformiteler ancak dolgu ile şekillenebilir. Bu amaçla hyaluronik asit dolgular veya Kalsiyum Hidroksi Apatit, policaprolakton gibi kollojen tetikleyici dolgular kullanılabilir. Ayrıca yağ enjeksiyon operasyonları da başarılıdır.

Neredeyse tek uygulama ile hemen sonuç alınan ve etkisi 1 yıldan fazla devam eden başarılı bir anti aging uygulamadır.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Alın botoksu nedir? Alında oluşan çizgileri nasıl yok ederiz?2023-04-12T11:43:14+03:00

Alın botoksu alın yatay çizgilerini düzeltmek amacı ile alın bölgesine yapılan botoks uygulamasına denir. Alın çizgileri henüz ince ve kısa sürede oluşmuş ise botoksun etkisinin tamamlandığı 2. haftadan itibaren çizgiler tamamen kaybolur. Derin ve uzun süreli çizgiler varsa 4 ay ara ile yapılan 3-4 uygulamadan sonra kalıcı düzelme sağlanır. Eğer kişinin kemik yapısına bağlı çizgiler varsa botoksun etkisinin tamamen görüldüğü 2 hafta sonra alına ek olarak dolgu uygulaması gerekebilir. 

Randevu alın!

Go to Top