Diğer Yüz Estetiği Uygulamaları

Diğer Yüz Estetiği Uygulamaları

Diğer Yüz Estetiği Uygulamaları2023-04-17T17:11:42+03:00

Myoli̇fti̇ng ile

Sağlıklı ve genç bir görünüm

Yüz estetiği uygulamaları, yüz hatlarınızı belirginleştirmek, kırışıklıklarınızı gidermek veya cildinizi yenilemek için harika bir seçenek olabilir.

Dr. Adnan Gürcan yetkin bir medikal estetik hekimi olarak, yüz estetiği uygulamaları konusundaki bütünsel ve çok yönlü yürüttüğü diğer yüz estetiği uygulamaları ile daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak ve size kendinize olan güveninizi geri kazandıracaktır. Yüz estetiği uygulamalarının yanı sıra, kliniğimizde birçok diğer medikal estetik uygulamaları da mevcuttur. Tüm bu uygulamalar, size güvenli ve etkili bir şekilde estetik görünüm kazandırmak için tasarlanmıştır.

  • Gençlik Aşısı

  • Mezolift Mezoterapi

  • PRP,CGF ve Yağdan Kök Hücre Tedavisi

  • Mikropen Tedavisi ile Cilt Gençleştirme

  • Fransız İp-Askı ile Yüz ve Boyun Germe

  • Örümcek Ağı Estetiği

Küçük Dokunuşlar, Etkili Sonuçlar

Öncesi – Sonrası Görüntüleri

Hemen Randevu Al!

Hemen Randevu Al!

Dr. Adnan Gürcan ile ücretsiz ön görüşme için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Dr. Adnan Gürcan Hakkında Söylenenler

Yorumlar

“Aldığım bütün hizmetler son derece kaliteli ve güvenilir olduğu için gönül rahatlığıyla çevreme tavsiye ettiğim bir yer. Çalışanlar ve Doktor Adnan Bey işine karşı özenli, yaklaşım olarak daima samimi ve sevecen, sabırla tüm detayları anlatan ve güven veren kişiler.”

H.

“Ekibin ilgi alakasi ve ozeniyle gercekten dort dortluk bir klinik. Dr Adnan Bey ihtiyaciniza gore size en uygun uygulamayi belirliyor ve her seferinde memnun ayriliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim uzun suredir memnun kaldigim harika bir yer :)”

İ. Akın

“Geçen haftalarda cilt bakımı yaptırdım, çok kaliteli ürünler kullanıyorlar çok memnun kaldım. Tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum. Dr. Adnan Bey’ in profesyonelliği ve Gamze Hanım’ ın pozitifliği için çok teşekkür ediyorum.”

Ö. Ötkan

Diğer Yüz Estetiği Uygulamaları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Yüz mezoterapisi nasıl yapılır,etkinliği nedir ?2023-04-12T14:57:42+03:00

Deri zamanla nem ve esnekliğini kaybeder,sarkmalar oluşur. 

İşte bu nedenle ,içeriğinde cildin yapı taşları olan  hyaluronik asit ,somon DNA , kollojen,vitamin, mineral , amino asit,peptid,DMAE gibi bileşenlerin, bazı asitlerin, dolaşım düzenleyicilerin ve lokal anesteziklerin mezoterapi yöntemi ile uygulanması antiaging etki göstermede güçlü bir seçenektir.

Bunlar ayrı ayrı olabildiği gibi kombine de uygulanabilir. Cildi canlandırmak, sarkmaları toparlamak, kırışıklıkları önlemek için yapılır.

Özellikle yüz, boyun ve dekolte derisinde nem kaybı, matlık, cansızlık, kırışıklık ve dolayısı ile sarkma olan kişilerde yüz mezoterapisi birinci seçeneğimizdir.  

Cilde ferah,canlı bir görüntü kazandırır.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Mikropen Ağrısız Mezoterapi nedir, neden uygulanır?2023-04-12T14:56:59+03:00

Çok sayıda mikro iğne ile derinin üst tabakasından orta tabakasına yüzlerce mikro kanallar açma işlemine Mikropen Ağrısız Mezoterapi denir.
İstediğimiz bölgeye,istediğimiz derinlikte, hızlı bir şekilde ama hastaya acı vermeden uygulanması ile ciddi bir tedavi seçeneğimizdir.
Bir yandan bu kanallar aracılığıyla tedavide kullanmak istediğimiz ürünü derinin orta tabakasına ulaştırdığımız gibi diğer yandan cildi kontrollü uyararak kollagen ,elastin, hyaluronik asit ve büyüme faktörleri sentezini arttırırız.
Aynı zamanda deride yarattığımız mikro hasarlar ile yaşlanmış, lekelenmiş deriyi kaldırıp yeni deri oluşumunun ve hücre yenilenmesinin önünü açarız.
Uygulama sırasında deri tıpkı bir sünger gibi dışardan amaca yönelik verdiğimiz vitamin, mineral, peptid, enzim,kollajen, Hyaluronik asit, somon DNA veya Glutatyon gibi bütün ürünleri içine çeker. Tedavimize hizmet eden bütün materyallerin kullanılması ile derideki akne,kırışıklık,leke, kuruluk, cansızlık,yara izi ve akne izleri gibi bir çok sorunun çözümünü hedefleyen etkili bir yöntemdir.
Tek başına olduğu gibi tabi ki kombine terapide de kullanılır.
Böylelikle ağrısız bir yöntemle cildinde daha sağlıklı ve daha canlı görünüm isteyen hastalarımız için ciddi bir seçenektir.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Klasik mezoterapinin direk doku içine uygulaması gibi bir avantajı varken ağrı yaşatması gibi de önemli bir dezavantajı vardır.

Hangi işlemler için ve ne sıklıkla mezoterapi yaptırmalıyım ?2023-04-12T14:56:22+03:00

Mezoterapide amacımız cilt altındaki kolajen ve elastin yapilari uyararak yenilenmeyi tetiklemektir. Bu nedenle cildin yenilenme ihtiyaci olan tüm işlemlerde kullanılması yararlıdır.

Benim mezoterapiyi en sık kullandığım ve verim aldığım uygulamalar arasında cilt gençleştirme, ciltteki leke ve izlerin yok edilmesi, akne tedavisi, saç dökülmesi, selülitlerin azaltılması yer alıyor.

Mezoterapi sık ve düzenli uygulandığında başarı oranı artan bir işlemdir. Dolayısıyla ben danışanlarıma ortalama 2 haftada bir ve 4-6 seans öneriyorum.

Tabi ki her medikal estetik işlemde olduğu gibi kişinin özel durumu ve gereksinimleri değişkenlik gösterebilir. Size en uygun planlama için beni arayabilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Gençlik Aşısı neden önemlidir ?2023-04-12T14:52:54+03:00

Gençlik Aşısı özellikle yüz, boyun ve dekoltede nem kaybı, cansızlık, kırışıklık ve sarkma olan kişilerde birinci seçeneğimizdir…

Amaca göre içeriğinde Hyaluronik Asit, kollajen , vitamin ,mineral, amino  asit ve peptidler bulunur. 

Cildi canlandırmak, lekeleri gidermek, sarkmaları toparlamak, kırışıklıkları önlemek için uygulanabilir.

Gençlik Aşısı ile ilgili bilgi almak ve randevu oluşturmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel kalın…

Medikal estetik stratejisi nedir ?2023-04-12T14:52:28+03:00

Medikal estetikte strateji kişinin ifadesini ve mimiklerini bozmadan, kendi doğallığında ama daha genç ,daha dinamik,daha aydınlık ve hatta daha mutlu bir yüz ifadesi kazandırmak olmalıdır.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Yağdan Kök Hücrenin medikal estetikte yeri nedir? 2023-04-12T14:34:34+03:00

Yağdan Kök Hücre Medikal Estetik yani Antiaging amaçlı yüz, boyun,saç ve el sırtına uygulanabilir. 

Uygun bölgeden mini lipo aspirasyon işlemi ile alınan az miktarda yağ dokusundan, steril ortamda ayrıştırma ile rejeneratif kök hücrelerin elde edilme işlemidir. 

Kök hücreleri başkalaşmamış hücrelerdir. Üreyerek benzerlerini oluştururlar. Bu nedenle daha fazla etkili olup az seans gerektirir.

Medikal Estetik Antiaging amaçlı yüz, boyun,saç ve el sırtına uygulanabilir.

Estetik amaçlı Yağdan Kök Hücre uygulaması etkili sonuçları verdiği için son dönemlerde oldukça popülerdir.

Bilgi almak ve randevu oluşturmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel kalın…

Yağdan kök hücre ve yağ dolgusu nedir ?2023-04-12T14:33:55+03:00

Kişinin uygun bölgesinden mini lipo aspirasyon işlemi ile alınan az miktarda yağ dokusundan, kişiye özel kullanılan onaylı kitler sayesinde steril ortamda ayrıştırma ile rejeneratif kök hücrelerin elde edilme işlemidir. Antiaging amaçlı yüz, boyun,saç ve el sırtına uygulanabilir.

Yağ dolgusu ise yine aynı şekilde alınan ve hazırlanan yağ dokusunun dolgu amacıyla kişiye uygulanması işlemidir. Antiaging dolgu amacıyla yüz , boyun ve el sırtına uygulanabilir.

İnsan vücudunda tüm hücrelerde kök hücre vardır. Ama yoğunluğu her dokuda farklıdır. Hepsinin ortak özelliği kişinin kendi kanından kemik iliğinden veya yağından yani kendinden ( otolog) elde edilmesidir.

Kök hücreleri ise başkalaşmamış hücrelerdir. Üreyerek benzerlerini oluştururlar. Bu nedenle daha fazla etkili olup az seans gerektirir.

Her fibrin ve yağ uygulaması kök hücre uygulaması değildir. 

Bunlar bilinerek yetkili hekimlere uygulama yaptırılması gerekir.

Hekim olmayanlar asla yapamaz..Sadece yetkili hekimlere uygulama yaptırılması gerekir.

Etkisi hemen başlamakla birlikte ilerleyen haftalar ve hatta aylar içinde daha iyi görülür. 

 Yağdan elde edilen kök hücre tedavisi tek seans önerilir. 

Tedavi amacı ile yapılıyorsa tedavi bittikten sonra tekrar uygulanması gerekmez. Ancak kronik hastalıklarda 6 ay sonra tekrarı ve devamında yılda bir tekrarı gerekir.                  

Antiaging ve estetik amaçla ise yılda bir tekrarı gerekir. Yine de bu sürelere hastaya göre hekim karar verir.

Sağlıklı ve güzel kalın..

Yağdan kök hücre tedavisi risklimidir?2023-04-12T14:33:09+03:00

Steril bir ortamda yapılan bu işlemin iki aşaması vardır. Bu aşamaları incelersek riskli olup olmadığını anlamanız kolay olacaktır.
Birinci aşamada yağ alınacak bölge dezenfekte edildikten sonra tamamen uyuşturulur. Sonra uyuşmuş olan yağlı dokudan vakum sistemi ile yeterince yağ aspire edilir.
İkinci aşamada ise yağ alınan bölge kapatılır. Alınan yağlı dokudan elde edilen kök hücre, yine dezenfekte edilen sorunlu bölgeye enjekte edilir.
Bu her iki aşamadaki risk oranı herhangi bir küçük cerrahi girişimdeki, hatta serum takma girişimdeki kadar risk taşır. Yani risk ciddi oranda düşüktür.
Sağlıklı ve güzel kalın

Bel ve boyun fıtığında kök hücre tedavisi işe yarar mı ?2023-04-12T14:31:05+03:00

Toplumda her 100 erişkinden 60-80’inde görülen bel ağrısı iş ve sosyal yaşamı altüst edecek kadar şiddetli seyredebilen önemli bir sağlık sorunudur.
Kök hücre tedavisinin en önemli yararı kişinin kendi hücrelerinin kullanılmasıdır. Hiçbir yan etki veya zarar söz konusu değildir. İnsan Vücudunun en temel hücresi olan kök hücre, uygulandığı bölgedeki hasarlı dokuda onarım, yenilenme ve hatta korunma etkisi gösterir.

Yağdan kök hücre bel ve boyun fıtığı eğer artık ameliyat aşamasına gelmemiş ise , sinirlerin ,kasların, kıkırdakların ,omurgaların ve aralarındaki disklerin güçlendirilmesi veya eklem akışkanlığının arttırılması için en doğal, en kolay , en ekonomik ve en değerli seçeneklerden biridir. Yani bel ve boyundaki tüm hücrelerin, disklerin rejenerasyonunu, yeniden şekillenmesini ve yapılanmasını tetikler.

Kök hücre bel ve boyun ağrılarında kısa sürede düzelme sağlamaktadır. Bu etki en az 6-12 ay kadar devam etmektedir.

Kök hücre hakkında bilgi almak için bana ulaşabilirsiniz.
Sağlıklı ve güzel kalın.

PRP-CGF Mezoterapisi nedir,ne amaçla yapılır?2023-04-12T14:29:51+03:00

PRP/CGF kişinin kanının santrifüj işleminden geçirilmesinden sonra kanda bulunan trombosit ve konsantre büyüme faktörü dediğimiz ,içinde kök hücreleri de bulunduran zengin  kısmın mezoterapi yöntemiyle uygulama işlemidir.

Yüzdeki cansızlık , ince kırışıklık ,sarkma, kuruluk,çatlak, leke,sivilce,sivilce izleri,saç dökülmesi, saçlarda cansızlık ve seyreklik tedavisinde kişinin kanı kullanılarak yapılan doğal ve etkili bir yöntemdir.

 Trombositler salgıladıkları büyüme faktörleri ile ciltte ve dokuda yara iyileşmesi  gençleşme,         yenilenme, onarım, biyostimülasyon yaparlar. 

 Vakaya göre değişmekle birlikte 4-8 seans arasında yapılması önerilir.

Sağlıklı ve güzel kalın. 

 

Fransız Askı nedir ?2023-04-12T14:27:30+03:00

Son yıllarda Fransız Askısı gençleşme yöntemleri içinde önemli bir yere sahiptir.
Fransız Askı spiral kıvrımlarının açılmasıyla %20 esneme yeteneği olan, silikon kaplamalı ve Fransız üretimi olması nedeniyle “Fransız Askı” olarak anılan bir ip askısıdır.
İp üzerindeki her santimetre karedeki 24 tutucu kılçıksı yapılar ile dokuya her noktadan sıkıca tutunurlar. Bir yandan germe etkisi gösterirken diğer yandan kollagen,elastin üretimini de artırırlar.
Bu işlem, çok yoğun sarkması ve oturmuş derin çizgilere sahip olmayan kişiler için idealdir.
Her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilir. Ancak genellikle 35 ila 60 yaş arası idealdir. Daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamayan ve yüz gerdirme ameliyatına ihtiyaç duymayan kişilere uygulanması uygundur.
Askı uygulanmasından sonra Anti aging etkinin görülmesi ilerleyen aylarda daha güzel olur. Doğru kişiye ,doğru zamanda,doğru şekilde uygulandığında ve özellikle botoks ve dolgu ile kombine askı yapıldığında yıllar süren anti aging sonuç elde edilebilir.Eğitimini almış hekim tarafından yapılan Gerçek Fransız Askısı ile ciddi bir gençleşme olanaklıdır.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Fransız Askı neden farklıdır? 2023-04-12T14:26:46+03:00

Fransız Askı spiral kıvrımlarının açılmasıyla %20 esneme yeteneği olan, silikon kaplamalı bir ip askısıdır. 

Bu işlem yüzünde orta derecede sarkma ve derin çizgilere sahip olan kişiler için idealdir. 

Her yaştan erişkine uygulanabilir. 

Daha genç ve dinamik görünmek isteyen ancak yüzünde çok ciddi elastikiyet kaybı yaşamayan ve yüz gerdirme ameliyatına ihtiyaç duymayan kişilere uygulanması uygundur.

Eğitimini almış hekim tarafından yapılan Gerçek Fransız Askısı ile ciddi bir gençleşme olanaklıdır. Doğru kişiye ,doğru zamanda,doğru şekilde uygulandığında ve özellikle botoks ve dolgu ile kombine askı yapıldığında yıllar süren anti aging sonuç elde edilebilir.

Fransız Askı ile ilgili bilgi almak ve randevu oluşturmak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı ve güzel kalın…

 

Dinamik İp askı uygulaması nedir, kimlere yapılır?2023-04-12T14:26:05+03:00

Ameliyatsız yüz germe işlemidir.

Lokal anestezi altında dokuya uyumlu özel ipler ile askı şeklinde gerçekleştirilen medikal estetik yüz ve boyun germe uygulamasıdır. Henüz ameliyat gerektirmeyen vakalarda iyi bir seçenektir.

İp ile askı; yüz ve vücuttaki yumuşak dokuların yaşa bağlı değişimlerinin düzeltilmesinde minimal invaziv medikal estetik yöntemdir. Özel tasarlanmış iplikler kullanılarak deri ve yumuşak doku istenen pozisyonda sabitlenir. Daha sonra gerekli yerlere yapılan dolgu uygulaması desteği ile de başarı artar.

Orta yüzde, çene bölgesinde ve boynunda sarkma, cilt kalitesinde azalma olan özellikle 30 yaş üstü kadın erkek herkese, ayrıca burunda düşüklük, kaşlarında belirgin sarkma olanlarda cerrahi girişim zorunluluğu aşamasına gelmediyse ip askı yöntemi uygulanabilir.

Sağlıkllı ve güzel kalın.

 

Randevu alın!

Go to Top