Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları2023-04-12T14:22:57+03:00

Yüz Dolgusu ile

Doğal ve estetik yüz…

Tüm yüzde ama özellikle dudak, ağız çevresi,çene hattı,şakak, elmacık kemikleri ve yanaklarda kırışıklıklarınızı azaltmak veya belirginliğini arttırmak için yaklaşık 10-12 ay aralıklarla uygulanır.

Dolgu iğne veya kanül ile çeşitli teknikler kullanılarak yapılabilir. Uygulama yapılacak yerin temizliği ve dezenfeksiyonu çok önemlidir. Genellikle ağrı acı olmaz. Bazı dolguların içinde anestezik madde de vardır. Herhangi bir ön test gerektirmeyen uygulamadan hemen sonra etkisini görebilirsiniz. Dolgu uygulamasını sadece hekimler yapabilir. Yetkin ve deneyimli ellerle yapılan bu uygulamalar sonucu düzgün ve pürüzsüz cilde kavuşmak olanaklıdır.

 • Yanak ve Elmacık Kemiği Dolgusu

 • Dudak Dolgusu

 • Göz Altı Çukurları

 • Göz Altı Morluğu ve Torbalarının Tedavisi

 • Gözaltı Işık Dolgusu

 • Burun Dolgusu

 • Alın Düzeltme

 • Kaş Kaldırma

 • Ağız Kenarı Çizgilerini Düzeltme

 • Dudak Üstü Çizgileri Düzeltme

 • Çene Düzeltme

 • Meme – Popo Dolgusu

Küçük Dokunuşlar, Etkili Sonuçlar

Öncesi – Sonrası Görüntüleri

Hemen Randevu Al!

Hemen Randevu Al!

Dr. Adnan Gürcan ile ücretsiz ön görüşme için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Dr. Adnan Gürcan Hakkında Söylenenler

Yorumlar

“Aldığım bütün hizmetler son derece kaliteli ve güvenilir olduğu için gönül rahatlığıyla çevreme tavsiye ettiğim bir yer. Çalışanlar ve Doktor Adnan Bey işine karşı özenli, yaklaşım olarak daima samimi ve sevecen, sabırla tüm detayları anlatan ve güven veren kişiler.”

H.

“Ekibin ilgi alakasi ve ozeniyle gercekten dort dortluk bir klinik. Dr Adnan Bey ihtiyaciniza gore size en uygun uygulamayi belirliyor ve her seferinde memnun ayriliyorsunuz. Kesinlikle tavsiye ederim uzun suredir memnun kaldigim harika bir yer :)”

İ. Akın

“Geçen haftalarda cilt bakımı yaptırdım, çok kaliteli ürünler kullanıyorlar çok memnun kaldım. Tekrar tekrar gitmeyi düşünüyorum. Dr. Adnan Bey’ in profesyonelliği ve Gamze Hanım’ ın pozitifliği için çok teşekkür ediyorum.”

Ö. Ötkan

Dolgu Uygulamaları ile İlgili Sık Sorulan Sorular

Yüz Dolgusu sonrası şişkinlik neden olur?2023-04-12T14:21:06+03:00

Yüz dolgusu enjeksiyonlarından sonra karşılaşılması en doğal sonuçlardan birisi de ödem yani şişliktir. Çünkü bu işlemi iğne veya kanül ile yaparken ister istemez o bölgedeki dokuyu zedeliyor ve dolayısıyla da o bölgede doku sıvısı toplanmasına neden oluyoruz. Ayrıca uyguladığımız dolgu malzemesi de doğal olarak uygulandığı bölgede şişliğe neden olmaktadır. Cilde uygulanan dolgu işleminden sonra 48-72 saate kadar ödem yani şişlik görülebilir. Bu durum kalıcı değildir en geç 1 haftada kendiliğinden kaybolur. Ve Şişliklerin inmesi ile birlikte de dolgu istediğimiz bölgeye yerleştiğinde daha doğal ve güzel bir görünüm ortaya çıkmış olur.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Yağdan kök hücre ve yağ dolgusu nedir?2023-04-12T14:20:33+03:00

Kişinin uygun bölgesinden mini lipo aspirasyon işlemi ile alınan az miktarda yağ dokusundan, kişiye özel kullanılan onaylı kitler sayesinde steril ortamda ayrıştırma ile rejeneratif kök hücrelerin elde edilme işlemidir. Antiaging amaçlı yüz, boyun,saç ve el sırtına uygulanabilir.
Yağ dolgusu ise yine aynı şekilde alınan ve hazırlanan yağ dokusunun dolgu amacıyla kişiye uygulanması işlemidir. Antiaging dolgu amacıyla yüz , boyun ve el sırtına uygulanabilir.
İnsan vücudunda tüm hücrelerde kök hücre vardır. Ama yoğunluğu her dokuda farklıdır. Hepsinin ortak özelliği kişinin kendi kanından kemik iliğinden veya yağından yani kendinden ( otolog) elde edilmesidir.
Kök hücreleri ise başkalaşmamış hücrelerdir. Üreyerek benzerlerini oluştururlar. Bu nedenle daha fazla etkili olup az seans gerektirir.
Her fibrin ve yağ uygulaması kök hücre uygulaması değildir.
Bunlar bilinerek yetkili hekimlere uygulama yaptırılması gerekir.
Hekim olmayanlar asla yapamaz..Sadece yetkili hekimlere uygulama yaptırılması gerekir.
Etkisi hemen başlamakla birlikte ilerleyen haftalar ve hatta aylar içinde daha iyi görülür.
Yağdan elde edilen kök hücre tedavisi tek seans önerilir. Ancak sorun kronik ve ilk kez uygulanıyorsa bazen 6 ay sonra ara seans gerekebilir.
Tedavi amacı ile yapılıyorsa tedavi bittikten sonra tekrar uygulanması gerekmez.
Antiaging ve estetik amaçla ise yılda bir tekrarı gerekir. Yine de bu sürelere hastaya göre hekim karar verir.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Yağ dolgusu kalıcı mıdır?2023-04-12T14:19:24+03:00

Yağ dolgusu için kişinin uygun bölgesinden mini aspirasyon işlemi ile yağ dokusu alınır. Kişiye özel kullanılan onaylı kitlerle steril ortamda ayrıştırma ile dolgu kıvamına getirilir. Hazırlanan yağ dolgusu yüz, boyun,saç ve el sırtına uygulanabilir.
Uygulamanın sonucu anında görülür ancak asıl etkisi bir kaç hafta içinde gözlenmeye başlanır. Uygulanan dolgunun önemli bir kısmı kalıcıdır. Dolgunun aynı zamanda onarıcı etkisi de vardır.
Araştırmalar yapılan dolgunun kalıcılığının ilk 6 ayda belli olduğunu göstermektedir. Bu zaman içinde eriyen dolgu erir kalan ise ömür boyu kalıcıdır. Sadece kişinin aşırı kilo alması veya kilo vermesi ile orantılı olarak kalan miktar artar ya da azalır. Ömür boyu kalıcılık oranı yaklaşık % 40-70’dir.6 ay sonra yapılan kontrolde ise gerekirse yeniden yağ dolgusu uygulaması yapılır.
Bir bölgeye bir defada çok dolgu yapılması oransal olarak artışa neden olmaz. Bunun yerine hedeflenen dolgunun 6 ay ara ile iki kerede yapılması o bölgedeki kalıcı dolgu oranını arttırır.
Görüldüğü gibi yağ dolgusu kalıcı ve onarıcı özelliğiyle gelişen tekniklerin de katkısı ile son yıllarda öne çıkmıştır.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Şakak dolgusu neden yapılır?2023-04-12T14:18:46+03:00

Şakak bölgesinde doku kaybı yani dolgu gereksinimi varsa yüz estetiği direk etkilenir. Kaşlar düşer, yüz bütünüyle düşük bir hal alır. Estetik V görüntüsü bozulur. Kadınlarda Maskulen bir hava oluşur. Yorgun ve agresiv bir görüntü ortaya çıkar.

Bu nedenlerle yüz estetiğine şakaklar ile başlanması idealdir.

Uygulama geçici dolgulardan biri kullanılarak iğne veya kanül ile yapılır. Kullanılacak dolgu miktarı kişiden kişiye değişir. Az yapılması yetersiz etki olabileceği gibi fazla yapılması da görüntü bozukluğu yanında damar basısına neden olabilir. Yani kritik bölgelerden biri olduğu için yetkin ve deneyimli bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Kaşlar ve orta yüz genel olarak kalkar ve gerekiyorsa kişi diğer uygulamalara da hazır hale gelir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Nasolabial bölge dolgusu nasıl yapılır?2023-04-12T14:18:15+03:00

Bildiğiniz gibi burun kenarlarından ağız köşelerine inen her iki yandaki derin oluğa nasolabial bölge diyoruz. 

Nasolabial bölgede derin çizgi kişide yorgun ve üzgün bir ifadeye neden olabilir. 

Bu nedenle nasolabial bölgeye yapılan dolgu ile yumuşak bir hat elde ederken , ayrıca ek olarak elmacık kemiklerine yapılan dolgu ile de bu bölgedeki katlanmış görünümü yukarı çekmek olanaklıdır.

İğne veya kanül ile yapılan dolgu sonucunda görünümde ciddi düzelmeler elde edilir. Geçici dolgulardan biri ile yaptığımız bu uygulamanın etkisi ortalama 1 yıl kadar devam eder.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Kaş kaldırma Estetiği nasıl olur?2023-04-12T14:17:42+03:00

Kaşlar yüz ifadesini yansıtmada en önemli bölgelerden biridir. Bu nedenle yaş almaya bağlı kaşlarda görülen sarkmalar kişiyi olduğundan daha yaşlı,üzgün ve yorgun gösterebilir. 

Günümüzde Kaş kaldırma yöntemleri içinde ameliyattan önce denenecek çok etkili seçenekler bulunmaktadır. Kısmen botoks ve fokuslu ultrason yararlı olmakla beraber dolgu ve iple kaldırma daha etkilidir. 

Bunların arasında maliyet etkinlik ve güncel yaşamı bozmayacak en uygun seçenek olarak dolgu uygulaması öne çıkmaktadır. Şakak ve kaş altı kemik doku üzerine yapılan dolgu ile kaş genellikle tatminkar oranda kalkmaktadır. Etki ise ortalama 12-18 ay devam etmektedir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Kaş arası dolgu zararlı mı?2023-04-12T14:16:58+03:00

Eğer kişinin kemik yapısına bağlı çizgiler varsa önce botoks uygulaması yapılır. Botoksun etkisinin tamamen görüldüğü 2. hafta sonra iki kaş arasına ek olarak dolgu uygulaması gerekebilir. Kaş arası bölgesinde dolgu sırasında dikkat edilecek çok önemli damar yapıları vardır. Bu bölgeye yapılacak dolguda deneyimli ve çok dikkatli olmak gerekir. Buna dikkat edildiği sürece çok başarılı bir sonuç elde edilir. 

 

Gözaltı  Dolgusu neden başarılıdır?2023-04-12T14:15:58+03:00

Zamanla yaş aldıkça gözaltı bölgesindeki yumuşak yağ dokusu hacim kaybeder. Gözaltında ve özellikle gözyaşı oluğunda çukurlaşma hatta deri altı yağ dokusu azalmasına bağlı damarlarda belirginleşme yani koyu bir görünüm ortaya çıkar.

Gözaltının çukurlu ve gölgeli görünümü tedavisinde ; kanül ile uygulanan hyaluronik asit dolgusu en başarılı ve güvenli seçenektir. Ancak dikkat!! Uygulayan hekim yetkin ve deneyimli değilse o bölgede sizi üzecek ödem veya sicim gibi bir iz ortaya çıkabilir. 

Uygulamanın ardından anında gözle görülür sonuçlar elde edilir. Kalıcılığı teorik olarak 8-12 ay olmakla beraber gözaltında bu zaman 18 aya kadar çıkmaktadır.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Elmacık dolgusunun yüz estetiğine etkisi nedir?2023-04-12T14:15:25+03:00

Kişide bazen doğuştan ,bazen yaş almaya , bazen travmaya bağlı yüz kemik yapısındaki elmacık kemiklerinde olması gereken belirgin görünüm kaybolur. Bu da kişinin daha yorgun,daha üzgün ve daha yaşlı görünmesine neden olur. Çünkü bu bölge yüzdeki “altın oranı” yakalamada ciddi öneme sahiptir.

Elmacık bölgesine yapılan dolgu keskin çene hattına katkı koyarken kişinin yüzünün V şeklinde görülmesini sağlar. Bu da kişinin daha dinç, daha genç görülmesine neden olur. 

Ayrıca orta yüz bölgesinin, nazolabial oluğun ve kısmen gözaltı gevşekliğinin de düzelmesini sağlayarak tüm yüze kaldırma etkisi yapar. 

Dolayısıyla yüzün çatısı niteliğinde olan, yüz estetiğinde çok önem taşıyan bir dolgudur. 

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

El üstü dolgusu nedir?2023-04-12T14:14:45+03:00

El üstü görünümü zamanla güneş lekeleri ve yağ dokusu kaybı nedeniyle bozulabilir. 

Bu nedenlerle el gençleştirmede hedef; incelmiş cildin kalitesini arttırmak,lekeleri yoketmek ve el sırtında azalmış olan deri altı dokusunu canlandırmak olmalıdır.

Bu durumda yapılacak dolgu ile görünüm tamamen düzeltilebilir. Hyaluronik Asit (HA) , Kalsiyum Hidroksi Apatit (CaHA) ve Polikaprolakton (PCL) dolgular kullanılabilir. Ancak el sırtında özellikle leke gibi sorunlar varsa, kollojeni uyararak rejuvenasyonu tetikleyen ve uzun süren kalıcılığı olan CaHA veya PCL dolgu seçenekleri değerlendirilir. Ayrıca kök hücre, PRP-CGF ve yağ enjeksiyonları da değerlendirilebilir.

El sırtı lekeleri yoğun ise plazma enerjisi veya lazer ile bu lekeler temizlenebilir.

Hedefe yönelik yapılacak birkaç uygulama ile kişinin günlük aktivitesini bozmadan kaliteli sonuç elde etmek olanaklıdır.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Dudak üstü sigara çizgileri tedavisi nasıl planlanır?2023-04-12T14:14:12+03:00

Daha sıklıkla sigara içenlerde belirgin olan bu çizgiler, ilerleyen yaşlarda giderek belirginleşmeye,derinleşmeye doğru yol alırlar. Sigaranın yanında, Genetik yatkınlık, aşırı mimik kullanımı ve yaş almaya bağlı kollojen,elastin eksiklikleri de etkenler arasındadır.

Tedavisinde zaman zaman botulinum toksinden destek alsak da en başarılı sonuç dermal dolgu ile alınır.Hyalüronik asidin özel dolgusunun özel bir teknikle uygulanması ile çok iyi bir sonuç almak kesinlikle olanaklıdır. 

Ayrıca fokuslu ultrason,fraksiyonel lazer de uygulanabilir.

Dudak oldukça duyarlı ve kanlanması bol olan bir bölgedir. Bir sürü yan etkinin yanında ciddi komplikasyonlar da ortaya çıkabilir. Bu nedenle yetkin ve deneyimli hekimler tarafından yapılması önerilir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Jawline çene ağ dolgusu nedir, etkisi ne kadar devam eder?2023-04-12T14:13:41+03:00

Jawline ağ dolgusu , aynı anda hem bir sütun gibi şeffaf ağsı örgülü iplerin yerleştirilmesi hem de içinden dolgunun yapılması işlemidir. ipliksi ağın ve dolgunun aynı anda çeneye yapılmasından dolayı sinerjik etki ile 2 yerine 4 etki görülmesi olasıdır.
Bu etkilerden birincisi; elde edilen ciddi hacimden dolayı düzgün bir çene hattı oluşmasıdır. İkincisi; kaldırma etkisi ile boyun bölgesi sarkmaları düzelir. Üçüncüsü; çekme ve toparlama etkisinden dolayı orta yüzde lifting yani gerginlik sağlanır. Dördüncüsü ise ciltte yarattığı kollajen üretimi ve doku yenilenmesi ile cilt kalitesi düzelir.
Çene hattında uygulanan ağ dolgu ile sıkı bir doku elde edilerek tıpkı “çerçeve” etkisi oluşturulur.
Uygulama normal dolgu uygulaması ile aynı zamanı alır. Uygulamanın derinliği ürün yerleştirmede önemlidir.
O yüzden bu uygulamanın deneyimli bir hekim tarafından yapılmasında yarar vardır. Aksi halde istenmeyen etki oluşma riski fazladır.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Gözaltı morluğunun tedavisi nasıl yapılır?2023-04-12T14:12:52+03:00

Öncelikle var olan durumun bir leke mi,  damarsal yapıların yüzeyde görülmesine bağlı bir durum mu yoksa sistemik bir hastalığa bağlı mı veya her birinin ortak eşlik ettiği bir durum mudur buna karar vermek gerekir. 

Oluşum nedenine yönelik inceleme tamamlandıktan sonra kişiye özel, nedene yönelik tedavi planlanır. Eğer sistemik bir sorun varsa bütüncül bir bakışla bu sorunu da içeren bir tedavi önceliğe alınır.

Sorun lokal ise sabırla tedavi etmek gerekir.Çünkü yılların getirdiği sorunun tedavisi de uzun solukludur.Ama başarı şansı yüksektir.

Lokal olarak; peeling, mezoterapi, aromaterapi,lazer ve ışık dolgusu uygulanabilir. 

Uygulama sıklığı ve süresi ise vakaya ve uygulanan yönteme göre değişmekle birlikte 6-12 seans arasında sürmektedir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Dudak dolgusunda istenmeyen durumların oluşma sıklığı nedir ?2023-04-12T14:12:05+03:00

Yüz dolguları içinde belki de en fazla istenmeyen etki oluşan dolgu dudak dolgusudur.
Dudak dolgusunda oldukça sık olarak kanama ,morarma, nodül, asimetri , alerji ve ödem gibi istenmeyen etkiler oluşur. Ben çok karşılaşmadım ama bunlar sanıldığından çok fazla sıklıktadır ve yaptıran kişiyi çok üzer. Bu etkiler sıklıkla acemi veya sık uygulama yapmayan hekimler tarafından oluşturulur. Ayrıca bu sorunlar her hekimin başına bazen gelse de istenmeyen etki oluştuğunda olabildiğince erken ve doğru girişimde bulunarak krizi yönetmek çok önemlidir.
O nedenle uygulamayı yapan hekimin deneyimi ve uygulanan dolgunun kalitesi çok değerlidir.
Sağlıklı ve güzel kalın..

Dudak dolgusu nedir, kalıcılığı ne kadardır?2023-04-12T14:11:30+03:00

Psikolojik sorunlara bile yol açan küçük dudak görüntüsü özellikle yeni nesil hyaluronik asit dolgusu ile güvenle tedavi edilebilir.

Dudak şekillendirilir. Dudağa hacim ve kontur kazandırılır. Dudaktaki doğal oran ortalama %40 üst dudak, %60 alt dudak şeklindedir. Bu orana uyularak yapılan dolgularda doğallık bozulmaz.

Uygulama öncesi bölge uyuşturulur. Uygulama basit gibi görülse de dudaktaki büyük damarlarlardan dolayı risklidir. O nedenle yetkili ve deneyimli hekim tarafından uygulanmalıdır. Yine de uygulama bölgesinde geçici şişlik veya morluk görülebilir.

Uygulamanın kalıcılığı ,özellikle dudak dolgusunda, çok faktörlüdür. Uygulanan kişinin yaşına, uygulama sıklığına, uygulanan ürün kalitesine ve doza göre ortalama 8-12 ay devam eder.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Dudak dolgusu işlemi sonrası dudaklarımda ne değişecek?2023-04-12T14:10:51+03:00

Dudak dolgusu işlemi sonrası öncelikle dudak daha hacimli bir görünüm alır. Bu nedenle özellikle küçük dudaklarda erken yaşlarda bile yapılması ciddi moral kaynağı olmaktadır. Ayrıca dudağın hatları daha belirginleşir , adeta bir resmin çerçevesi gibi konturları netleşir. Kişide üzüntülü bir görünüm varsa bu ifade düzeltilir , daha sempatik görünüm elde edilir. Eğer dudaklarda asimetri varsa dolgu işlemi ile bu asimetriyi düzeltmek de olanaklıdır.
Yine dudaklarda kuruluk varsa , hyaluronik asit dolgu ile bu kurulukta ciddi bir düzelme sağlanır. Bol su içilerek de bu nemlilik devam eder.Ayrıca dolgu içeriğindeki vitamin,mineral,amino asit ve peptidler ile dudağın beslenmesi ve canlılığı artar.
Sonuç olarak dudak dolgusu işlemi sonrasında dudaklar daha dolgun ve hacimli hale gelir, dudak hatları belirginleşir, yüz ifadesi sempatikleşir , dudaklar nemli ve canlı görülür ,dudakların varsa asimetrisi düzeltilir.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Dudak dolgusu istediğim gibi olur mu?2023-04-12T14:10:14+03:00

Uzunca bir süre hep dudak dolgusunun doğal olabileceğini anlattım çünkü yapılan büyük dudaklar birçok kisiyi dudak dolgusunun sadece büyük ve abartılı olabileceği gibi yanlış bir algıya yönlendirdi.
Dudak dolgusu doğal da olabilir abartılı da… Bu tamamen kişinin ne talep ettiğine bağlıdır.
Ben bir hekim olarak hastalarımın mutlaka yüz ve dudak şekillerini dikkate alarak dolguyu planlıyorum. Ve olabildiğince doğallığı destekleyen bir güzellikten yanayım.
Ancak dudak dolgusunu kişinin isteğine göre kimsenin anlayamayacağı kadar doğal yapmak da tek bakışta belli olacak kadar hacimli yapmak da olasıdır.
Bu arada kendi yaptığım birkac örneği de ekledim. Sizler her iki tarzdaki seçenekleri de görebilirsiniz.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Dudak dolgusu fiyatları neden değişkendir?2023-04-12T14:09:39+03:00

1)Dolgu uygulamasında fiyatı belirleyen en önemli maliyeti kullanılan dolgunun kalitesi ve orijinal ürün olması almaktadır. Kaliteli orjinal ürünler kontrole , denetime ,dövize ve vergiye bağımlıdır. Kaçak ürünler ise ucuz ama kontrolsüz ve tehlikelidir.
2)ikinci önemli maliyet de merkezin giderleridir. Kira,eleman ve malzeme giderlerinin 2-3 kat arttığı bu dönemde ruhsatsız ve merdiven altının böyle dertleri olmadığından tabi ki ucuzdur ama ciddi oranda da risklidir. Dikkatli olun!
3) Dudak dolgu fiyatlarındaki değişkenliği etkileyen son gerekçe ise artan taleplerdir.
Yoğun talep olması da ne yazık ki bazı hekim arkadaşların fiyatlarını rahat yükseltmesine
neden olmaktadır.
İşte bu gerçekleri unutmayınız.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Yüz Dolgusu sonrası şişkinlik neden olur?2023-04-12T14:08:20+03:00

Yüz dolgusu enjeksiyonlarından sonra karşılaşılması en doğal sonuçlardan biri ödem yani şişliktir. Çünkü bu işlemi iğne veya kanül ile yaparken ister istemez o bölgedeki dokuyu zedeliyor ve dolayısıyla da o bölgede sıvı toplanmasına neden olmaktayız. Ayrıca uyguladığımız dolgu malzemesi de bir çeşit reaksiyon oluşturup uygulandığı bölgede şişliğe neden olur.Cilde uygulanan dolgu işleminden sonra 48-72 saate kadar ödem yani şişlik görülebilir. Bu durum kalıcı değildir en geç 1 haftada kendiliğinden şişlikler kaybolur.Şişliklerin inmesi ile birlikte dolgu sorunlu bölgeye yerleştiğinde daha doğal ve güzel bir görünüm ortaya çıkabilir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Dolgu hakkında genel bilgi2023-04-12T14:07:51+03:00

Dolgu; uygulanan bölgeye dolgunluk verme, dokuları kaldırma – toparlama, cildi nemlendirme, kollajeni uyarma gibi amaçlarla gereksinimi olan tüm kadın ve erkeklere yapılabilir.
Biyouyumlu olması, geçici veya yarı kalıcı olması bir dolguda mutlaka olması gereken temel özelliklerdir.

Yüz dolgusunda önemli olan yüz ifadesini bozmadan dokuları eski haline getirmektir.
Bu nedenle dolguda en kritik faktör uygulamaya doğru bölge ve doğru plan ile başlanan gizli, hayalet dolgu ile çoklu sonuç elde edilmesidir.
Deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır.
Dolgu hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden benimle iletişime geçebilirsiniz.
Sağlıklı ve güzel kalın.

Dolgu çeşitleri nelerdir?2023-04-12T14:07:14+03:00

Dolgu temelde 3 farklı şekilde sınıflanırılabilir. Geçici, kalıcı ve kombine dolgular.

Geçici dolgular tamamen biyo uyumlu olup  hyaluronik asit ve kollajen tetikleyici materyaller İle yapılmaktadır.

Kalıcı dolgular ise biyo çözünür olmayan Slikon , Poliakrilamid, Polialkilamid gibi maddeler ile uygulanır.

Kombine dolgular bu ikisinin ortak kullanımını ifade eder.

Geçici dolguların yan etkisi çok ender olmakla birlikte kalıcı ve kombine olanların yan etkisi çok fazla olmaktadır. Bu nedenle günümüzde hemen her zaman GEÇİCİ DOLGU kullanmaktayız.

Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Dermal Dolgunun etkisi ne zaman başlar,ne kadar devam eder?2023-04-12T14:04:07+03:00

Uygulama sonrası etki hemen görülür. Sonraki 1 hafta içinde biraz azalma görülse de tekrar istenen etkiye ortalama 1 ay sonra ulaşır.

Uygulama sonrası oluşan kızarıklıklar kısa süre içinde geçecektir. 

Enjeksiyona bağlı oluşabilecek morarmalar ise 7-10 gün içinde tamamen geçer

Kalıcı bir uygulama değildir, etki kişiye ve dolguya  göre değişmekle birlikte ortalama 9-15 ay devam eder.

Etki zamanı kişinin fazla antioksidan besin desteği (Deve dikeni,yeşil çay ekstresi,selenyum vb), gıda (yeşil çay,bitter çikolata,lahana vb) kullanması veya antioksidan uygulama (ozon,glutatyon vb) yaptırması durumlarında azalır.

Sağlıklı ve güzel kalın

Dermal Dolgu uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir ?2023-04-12T14:03:31+03:00

Birinci Gün

Enjeksiyon bölgesini yıkamayınız, herhangi bir krem sürmeyiniz, makyaj ve masaj yapmayınız, öpüşmeyiniz.

İlk üç gün

Aşırı alkol içmeyiniz.

Ağır egzersizlerden kaçınınız(spor, dans gibi).

Aşırı sıcaktan kaçınınız (sauna, sıcak duş, hamam,solaryum,aşırı güneşte kalma gibi) .

Sert masaj yaptırmayınız.

Bol su içiniz.

Uygulamadan sonraki 15 gün süresince ise çok sıkı olmasa da yukarıda belirtilen önlemleri almaya devam ediniz. 

Ayrıca ağız içi ve dental işlemler yaptırmayınız.

Sıcak ortamlarda uzun süreli kalmaktan  kaçınınız.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Çene dolgusunun (Jawline) amacı nedir, ne kadar kalıcıdır?2023-04-12T14:02:27+03:00

Bazen doğuştan olan çene deformiteleri bazen ise yıllar içinde yaşa bağlı oluşan deri altı yağ dokusu kaybı ve kemik yapıların zayıflaması çene kontürünün kaybolmasına neden olmaktadır. Hatta beraberinde deride sarkmalar da görülmektedir. İşte bu durumları düzeltmek için dolgu kullanmak iyi bir seçenektir.

Uygulama genellikle kemiğin tam üstüne iğne veya kanül ile yapılır. Kullanılacak dolgu miktarı kişiden kişiye değişir. 

Uygulamanın etkisi ise hem kişinin özelliklerine hem de uygulanan dolgunun kalitesi ve miktarına göre değişkenlik gösterir. Bu süre ortalama 12 aydır. 

Dolgu yapıldığı anlaşılmayacak düzeyde doğal yapılmalıdır. Yapılan dolgular aynı zamanda nem ve kollojen artışı sağladığı için, İşlem sonrası kişinin yüzü gençleşmiş, nemlenmiş ve sağlıklı bir hale kavuşmuştur.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Burun dolgusu ne zaman ve kimlere yapılır, burun küçülür mü ?2023-04-12T14:01:45+03:00

Burun dolgusu yapmak için benim birinci ölçütüm kişinin burun fonksiyonlarının tamamen normal olması gereğidir. Eğer kişide burun tıkanıklığı, geçirilmiş burun ameliyatı gibi sorunlar varsa önceliğim Kulak Burun Boğaz Uzmanı bir hekim arkadaş tarafından muayene edilmesidir.
Burun fonksiyonları normal ama estetik kaygı varsa bu defa küçük dokunuşların yeterli olup olmayacağının muayenesini yaparım. Ve eğer vaka uygun ise burun dolgusunu tek başına veya ağ dolgu olarak yaparım. Burun dolgusu hasta 18 yaşını doldurduğu andan sonra her yaşta ve her mevsimde yapılabilecek bir dolgudur.
Dolgu ile burun küçülmez ancak kambur görünüm düzeldiği için küçülmüş gibi gelebilir.
Burun dolgusu ile burun büyümez de… böyle bir korkuya gerek yoktur. Hiç bir deneyimli hekim burun dolgusunu burnu büyütecek şekilde yapmaz. Sonuç olarak; buruna yapılacak küçük dokunuşlar ile burnu güzelleştirmek kesinlikle olanaklıdır.
Sağlıklı ve güzel kalın..

Burun Dolgusu ile burun estetiğinde başarı sağlanırmı ?2023-04-12T14:01:05+03:00

Küçük dokunuşlar ile burunda ameliyata gerek kalmadan yüz güldürücü sonuç elde etmek olanaklıdır.

Fonksiyonel sorun yaşamayan ve cerrahi gerektirmeyen burun estetiği sorunlarında, temel uygulama  burun dolgusudur. 

Kişinin gereksinimine göre ; burun tabanına, burun ucuna, burun sırtına ,burun köküne veya burun kanatlarına iğne veya kanül ile yapılacak minik dolgu dokunuşları ile estetik bir burun oluşturmak olanaklıdır. Üstelik geçici dolgular ile yaptığımız bu dolgunun etkisi 8-12 ay kadar devam eder.

Kolay görünmekle birlikte Dolgu uygulamasının yapıldığı en riskli bölgelerden biridir. Hele ki burun ameliyatı geçirmiş bir hastaya çok çok özen göstererek uygulama yapmak gerekir,hatta çok gerekmiyorsa yapılmamalıdır. Bu nedenle yetkin ve deneyimli bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Biyolojik Dolgu ile yüzde doğal yenilenme olurmu ?2023-04-12T14:00:15+03:00

Biyolojik Dolgu PRP nin jel haline getirilip, Fibrin olarak cilt altına ve özellikle sorunlu yerlere uygulanması işlemidir. 

Fibrin hem kısmi bir dolgunluk yapar hem de cilt, cilt altı dokusunda çok ciddi bir yenilenme ve canlılık yapar. 

Tamamen doğal uygulama isteyenler için çok uygun bir seçenektir. 

4-6 seans yapılarak etkisi aylarca devam eden bir rejuvenasyon sağlanır. Yüzde,boyunda veya eldeki ince kırışıklıklar, hafif lekeler ve cansızlık düzelir. Etki 18-24 ay devam eder.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Ağız kenarlarındaki üzüntü, Marionette çizgilerini düzeltmek mümkün müdür ?2023-04-12T13:59:37+03:00

Fransızca ipli kukla anlamına gelen “marionette” genellikle yapısal bir sorundur. Dudak kenarından çeneye doğru olan ve üzüntü ifadesi veren bir çizgidir.  Oldukça inatçı bir sorundur. Özenle ve sabırla birkaç uygulama yapmak gerekebilir. 

Bu uygulamaların başında dermal dolgu gelir. Hyalüronik asidin özel dolgusunun vakaya özel bir teknikle uygulanması ile çok iyi bir sonuç almak kesinlikle olanaklıdır.

Ayrıca zaman zaman da botulinium toksin uygulayarak dudak kenarlarını aşağı çeken kası gevşetmek gerekmektedir.

Yine vakaya göre iple asma veya fokuslu ultrason da tedavi seçenekleri arasındadır.

Uygulama sıklığı ve dozları vakaya göre değişmekle birlikte 2-4 seans arasında değişir.

Sağlıklı ve güzel kalın.

Yaz aylarında dudak dolgusu yaptırabilir miyim ?2023-04-17T17:38:37+03:00

Dudak dolgu uygulamasını çok ince iğne veya kanül ile yapmaktayız. Bu nedenle uygulama yerlerinde güneş lekesi olma olasılığı yoktur. Dolgu işlemi derinin altına yapıldığı için güneşten etkilenmesi de olanaksızdır. Yazın aşırı sıcak dudak dolgunun çabuk erimesine neden olmaz.  Tam tersi dolgunun içeriğindeki madde nedeniyle yazın dudak kuruması arttığı için dolgu uygulaması sonucu dudak nemlenmesi artar. Yaz aylarında sıcaktan dudağın olumsuz etkilenmesi önlenir. 

Bu nedenler ile yaz aylarında dudak dolgusu yapılmasında yarar bile vardır. 

Sağlıklı ve güzel kalın…

Yaz aylarında dolgu yaptırabilir miyim ?2023-04-17T17:39:30+03:00

Dolgu uygulamasını çok ince iğne veya kanül ile yapmaktayız. Uygulama yerlerinde güneş lekesi olma olasılığı yoktur. Dolgu işlemi derinin altına, bazen kemik üstüne yapıldığı için güneşten etkilenmesi olanaksızdır. Yazın aşırı sıcak dolgunun çabuk erimesine neden olmaz.  Tam tersi dolgunun içeriğindeki madde nedeniyle deri nemlenmesi artar ve yaz aylarında sıcaktan derinin olumsuz etkilenmesini önler. 

Bu nedenler ile yaz aylarında dolgu yapılmasında yarar bile vardır. 

Sağlıklı ve güzel kalın…

Randevu alın!

Go to Top