SAĞLIKLI KİŞİSEL CİLT BAKIM ÜRÜNÜ NE DEMEKTİR?

Diğer videolarımızda klinik yüz estetiği uygulamalarından ve saç bakımı uygulamalarından söz ederken evde bakım ürünlerinin de çok önemli olduğunu anlatmıştım. Çünkü bu ürünlerin içinde vaselin, dioksin, sodyum sülfat, silikon, etil alkol, triclosan, talk pudrası, paraben gibi zararlı kimyasallar yerine ozonid, allantoin, E vitamini, papatya özütü, sarı kantaron, hyalüronik asit, shea butter gibi tamamen sağlıklı ve cildi destekleyen ürünler olmalıdır.

KİŞİSEL CİLT BAKIM ÜRÜN AİLESİNİN TEMEL BİLEŞENİ NEDİR?

Bizim bugün cilt bakım serisinde anlatacağımız ürünleri temel bileşeni O3 dür. Ozon ciltteki oksijen stokunu artırır. Yara tedavisini ve derinin kendini sağlıklı yenileme sürecini hızlandırır.
Ozon virüs bakteri mantar ve parazitleri öldüren en güçlü doğal dezenfektandır.
Ozon bunu sağlıklı hücrelere ve dokulara zarar vermeden başarır.

KİŞİSEL CİLT BAKIM ÜRÜN AİLESİ NELERDEN OLUŞUR?

OZON YAĞI= OZONLU ZEYTİNYAĞI:
Özel olarak toplanmış zeytinlerden soğuk sıkım yöntemi ile elde edilen zeytinyağı düşük pH da üretilir. Elde edilen kaliteli ve saf zeytinyağı özel jeneratörde medikal oksijenden elde edilen ozon gazı ile haftalarca belirli bir hızda ozonlama işlemine tutularak ozon ile doyurulur. Böylece doymamış yağ asitleri ozon ile reaksiyona girerek oksijenasyon, immunstimulan ve anti enfektif etkileri çok yüksek olan organik peroksitlere dönüşür.
% 100 doğaldır. Hiçbir yan etkisi yoktur. Yüz ve saçlardaki her türlü sorunda antiaging amaçla kullanılabilir.
Cilt hücrelerini besler, onarır, yeniler ve canlandırır.

OZONLU YÜZ YIKAMA JELİ:
Cildi kurutmaz, derinlemesine temizler. Bu sayede günlük kirlerden arındırdığı gibi düzenli kullanımda cildin pH sını ve sebum dengesini düzenler. Dolayısıyla sivilce ve siyah nokta oluşumunu önlerken cildi pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Bu özelliklerinden dolayı tüm cilt tiplerine uygundur. Ayrıca üstün makyaj temizleme özelliği olup, yorulan ve gözenekleri kapanan cildin nefes almasını sağlar. İçeriğindeki dexpanthenol ve papatya ekstratı cildi sakinleştirirken civanperçemi ile doğal antioksidan antiseptik özellik gösterir.

OZONLU KİL MASKESİ:
Bu maske ile cildin vitamin ve mineral dengesi sağlanır. Bentonit kili ve ozonun etkisi ile cilt derinlemesine beslenir ve toksinlerden arınır. Ciltteki lekeleri, siyah noktaları ve kırışıklıkları yok ederek cildin yenilenmesini sağlar. Cildi sıkıştırır nemlendirir ve canlı görünüme sahip olmasını sağlar.

OZONLU LEKE AYDINLATICI KREM:
Özel formülündeki pigmentasyon azaltıcı maddeler arbutin ve ozon ile koyu lekelere karşı etkilidir. Ciltteki ton farklarını düzenler. Akne lekeleri, güneş lekeleri, yeni çiller gebelik lekeleri epilasyon lekeleri, eldeki yaşlılık lekelerine karşı etkilidir.
Tamamen doğal içerikli bu kremi gece güvenle kullanabiliriz. Ancak gündüz mutlaka güneş koruma faktörlü krem ile birlikte kullanılmalıdır.
Lekelerden ve ciltteki ton farklılıklarından kurtulmaya yardımcı olduğu gibi güvenli bir antiaging kremdir.

OZONLU VE GÜNEŞ KORUMA FAKTÖRLÜ YOĞUN NEMLENDİRİCİLİ GÜNDÜZ KREMİ:
İçeriğindeki tamamen doğal ürünler olan; Ozon, Hyalüronik Asit, Shea Butter, B ve E vitaminleri ile hücre yenilenmesini desteklerken diğer yandan güneşten korur, cildi sıkılaştırır. İnce kırışıklıkları azaltır, derinlemesine nemlendirir.
Bu ürün sabahları makyaj öncesi uygulanır.

YOĞUN ONARICI OZONLU GÖZ KREMİ:

Özel formülü sayesinde kolayca emilim sağlar ve onarıcı etkileri yüksek olur. İçeriğindeki ozon ve atkestanesi özü ile kan dolaşımını canlandırarak göz çevresi morluklarını azaltırken Hyaluronik asit, shea butter, allantoin E vitamini ile cildi yaşlanma etkilerinden korur. Göz çevresindeki cildin nemlenmesini ve dolgunluk kazanmasını sağlar. Cildi içerden güçlendirerek serbest radikallere karşı daha dayanıklı olmasına yardımcı olur.

OZONLU GECE KREMİ:
İçeriğindeki yoğun ozon sayesinde hücre yenilenmesi hızlanır, güneşin zararlarına bariyer oluşturur. Cildimizi yaşlandıran serbest radikalleri kontrol altına alarak yaşlanma sürecini geciktirir. Yorgunluk izlerini azaltır.
Gece cilt yüzeyindeki enfeksiyonlara uygulandığında anaerop bakterilerin ölmesine ve enfeksiyonların düzelmesine yardımcı olur.
Tamamen doğal içerikle hazırlanmış bu ürün içerdiği yoğun ozon, hyalüronik asit ile kollajen oluşumunu artırarak ciltteki kırışıklık ince çizgiler ve sarkmaların azalmasına yardımcı olur.

NEDEN BÖYLE ÜRÜNLER KULLANMALIYIZ?

Cildimizin de bedenimiz gibi detoksa gereksinimi vardır. Gerek güneş, hava kirliliği egzos gibi çevresel etkenler, gerek kullandığımız kimyasal içeren ürünler gerekse beslenme ile istemeden aldığımız hormonlar ve kimyasallar sonucu bedenimiz gibi cildimiz de yoğun toksin saldırısına uğramaktadır. Bu nedenle yaşamımızda çevresel kirliliğe ve yediğimiz gıdalara ne kadar dikkat ediyorsak aynı oranda kullandığımız cilt bakım ürünlerinin de doğal ve sağlıklı olmasına özen göstermeliyiz.

SON SÖZ
Hastalık yoktur, hasta vardır. Her hasta özeldir. O nedenle tanı ve tedavi için öncelikle kendi hekiminize başvurunuz
Yine de soru ve sorunlarınız için istediğiniz zaman benimle iletişime geçebilirsiniz.
Sağlıklı ve güzel kalın.

 

Dr. Adnan Gürcan

Dr. Adnan Gürcan, 2004 yılından bugüne aktif olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı Medikal Estetik Hekimliği yapmaktadır. Medikal estetik uygulamalarının tümünü yapacak bilgi birikimine ve deneyime sahiptir.