Günümüzde  güzellik ve sağlık konularında popülerliği artan yöntemlerden birisi de mezoterapidir. Mezoterapi, cilt problemlerini hedefleyen etkili bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Mezoterapi Beşiktaş Etiler bölgesinde yer alan kliniğimizde alanında deneyimli hekimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Siz de mezoterapi hizmeti almak istiyorsanız bu makalemizde işinize yarayacak bilgiler bulabilirsiniz.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi kabaca; vitamin, mineral ve amino asitlerin cilde enjekte edilmesi suretiyle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu enjeksiyonlar cildin derin katmanlarına ulaşarak, cildin ihtiyaç duyduğu besinleri sağlamaktadır. Mezoterapi; cilt gençleştirmeden saç dökülmesine, selülit tedavisinden kilo yönetimine kadar pek çok farklı alanda kullanılabilmektedir. Bu çok yönlülüğü günümüzde sıkça kullanılmasını beraberinde getirmiştir.

Mezoterapi Beşiktaş Etiler

Mezoterapi Beşiktaş Etiler bölgesinde bu hizmeti almanın birçok avantajı bulunmaktadır. İlk olarak bu bölgede bu konuda uzman olan bir çok doktor bulunmaktadır. Bu da hizmet alınabilecek hizmet veren sayısını artırmaktadır. Ayrıca yine Beşiktaş Etiler’de bulunan modern ve konforlu sağlık merkezleri, mezoterapi tedavilerinizin rahat ve güvenilir bir ortamda gerçekleştirilmesini sağlar.

Mezoterapi Hangi Cilt Sorunlarına Çözüm Sunar?

Beşiktaş Etiler’de mezoterapi, birçok cilt sorununa çözüm ve çözümler sunmaktadır. İnce çizgiler, kırışıklıklar, akne izleri, cilt tonu eşitsizlikleri ve sarkmalar gibi problemlerle başa çıkmak için mezoterapi etkili bir seçenek olarak karşımıza çıkar. Aynı zamanda hem erkek hem de kadınların ortak sorunlarından olan saç dökülmesi ve selülit gibi sorunlar da mezoterapi ile tedavi edilebilir.

Mezoterapi Seansları Nasıl İşler?

Mezoterapi seansları genellikle kısa süreli ve acısızdır. Uzman bir doktor tarafından gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi gereken bu seanslar, genellikle hasta için minimal rahatsızlıkla sonuçlanır. Bu yönüyle de bu tedavi sıkça tercih edilen tedavilerdendir. Yine de seans sayısı ve süresinin tedavi amaçlarına ve cilt durumuna bağlı olarak değişebileceğini göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Beşiktaş Etiler’deki uzmanlar, size en uygun tedavi planını belirlemek için detaylı bir değerlendirme yapacaktır.

Mezoterapi Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Mezoterapi çeşitli sağlık ve güzellik amaçlarıyla kullanılan bir modern tedavi yöntemidir. Bu tedavi yöntemi gittikçe yaygınlaşmaktadır. İşte mezoterapinin yaygın olarak kullanıldığı amaçlardan bazıları:

  • Mezoterapi İle Cilt Gençleştirme: Mezoterapi, cilde vitamin, mineral ve amino asitlerin enjekte edilmesi yoluyla cildin gençleşmesini ve canlanmasını sağlar. İnce çizgilerin ve kırışıklıkların azaltılmasına da yardımcı olduğu kabul görmektedir.
  • Mezoterapi İle Selülit Tedavisi: Selülit, cildin altındaki yağ dokusunun topaklanması sonucu oluşan bir estetik sorundur. Günümüzde hem erkek hem de kadınlar bu husustan müzdariptir. Mezoterapi, selülitli bölgelere yapılan enjeksiyonlarla yağ hücrelerinin parçalanmasına ve dolaşımın artmasına yardımcı olarak selülit görünümünü azaltabilmektedir. Elbette her tedavide olduğu gibi bu tedavide de doktorun tanısı, teşhisi ve uygun görmesi gerekmektedir.
  • Mezoterapi İle Saç Dökülmesi Tedavisi: Mezoterapi, saçların güçlenmesi ve dökülmesinin önlenmesi için gerekli vitamin ve minerallerin direkt olarak saç köklerine uygulanmasını sağlayarak saç dökülmesini önlemeye ve saç büyümesine yarar sağlayabilmektedir. Bu avantajı da hastadan hastaya değişebilmektedir. Yine bir uzman doktor teşhis ve tanısı gerekmektedir.
  • Mezoterapi İle Akne İzlerinin Tedavisi: Cilt altına uygulanan özel formüller sayesinde mezoterapi akne izleri azaltabilmektedir. Günümüzde ciltteki sivilce problemleri de yine bu yöntemle tedavi edilebilmektedir.
  • Mezoterapi İle Kilo Verme: Mezoterapi, kilo verme konusunda yardımcı olabilir. Özellikle vücuttaki yağ depolarının azaltılması amacıyla uygulanabilir.
  • Mezoterapi İle Romatizma Tedavisi: Mezoterapi, romatizma gibi ağrılı durumları tedavi etmekte kullanılabilmektedir. Özellikle eklem ağrılarına ve iltihaplı durumlara yönelik uygulamalar günümüzde sıkça yaygınlaşmaktadır.
  • Mezoterapi İle Yara İyileşmesi: Mezoterapi, ciltteki yaraların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olabilir. Ayrıca yara izlerinin görünümünü azalttığı da görülmektedir. Bu hususlar diğer tedaviler gibi hastadan hastaya değişiklik göstermektedir.
  • Mezoterapi Bağışıklık Sistemini Güçlendirme: Cilde enjekte edilen antioksidanlar ve bağışıklık sistemini güçlendiren diğer etkenlerle, bünyeyi çevresel zararlara karşı koruyabilmektedir.
Mezoterapi Beşiktaş Etiler

Mezoterapi Beşiktaş Etiler

Her ne kadar mezoterapi pek çok amaç için kullanılsa da; bu tedaviyi bir doktora muayene olarak; hastalığın tam olarak tanısı ve teşhisinden sonra doktorunuzun uygun görmesi halinde almalısınız. Doktorunuz sizin özel durumunuzu değerlendirerek en uygun tedavi planını belirleyecektir.

Dr. Adnan Gürcan

Dr. Adnan Gürcan, 2004 yılından bugüne aktif olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı Medikal Estetik Hekimliği yapmaktadır. Medikal estetik uygulamalarının tümünü yapacak bilgi birikimine ve deneyime sahiptir.

Randevu Talebi
Benzer Yazılar