Çok sayıda mikro iğne ile derinin üst tabakasından orta tabakasına yüzlerce mikro kanallar açma işlemine Mikropen Ağrısız Mezoterapi denir.
İstediğimiz bölgeye,istediğimiz derinlikte, hızlı bir şekilde ama hastaya acı vermeden uygulanması ile ciddi bir tedavi seçeneğimizdir.
Bir yandan bu kanallar aracılığıyla tedavide kullanmak istediğimiz ürünü derinin orta tabakasına ulaştırdığımız gibi diğer yandan cildi kontrollü uyararak kollagen ,elastin, hyaluronik asit ve büyüme faktörleri sentezini arttırırız.
Aynı zamanda deride yarattığımız mikro hasarlar ile yaşlanmış, lekelenmiş deriyi kaldırıp yeni deri oluşumunun ve hücre yenilenmesinin önünü açarız.
Uygulama sırasında deri tıpkı bir sünger gibi dışardan amaca yönelik verdiğimiz vitamin, mineral, peptid, enzim,kollajen, Hyaluronik asit, somon DNA veya Glutatyon gibi bütün ürünleri içine çeker. Tedavimize hizmet eden bütün materyallerin kullanılması ile derideki akne,kırışıklık,leke, kuruluk, cansızlık,yara izi ve akne izleri gibi bir çok sorunun çözümünü hedefleyen etkili bir yöntemdir.
Tek başına olduğu gibi tabi ki kombine terapide de kullanılır.
Böylelikle ağrısız bir yöntemle cildinde daha sağlıklı ve daha canlı görünüm isteyen hastalarımız için ciddi bir seçenektir.
Sağlıklı ve güzel kalın…

Klasik mezoterapinin direk doku içine uygulaması gibi bir avantajı varken ağrı yaşatması gibi de önemli bir dezavantajı vardır.