Diş sıkma botoksu ne zaman etki eder? 

Uygulamanın etkisi 2. Gün başlar, ortalama 2 haftada pik yapar. Yine ortalama 3 ay kadar devam eder.  

Diş sıkma botoksu nereye yapılır

Kişinin çiğneme ve şakak kaslarına yapılan botoks enjeksiyonu bu kasların çalışmasını yavaşlatılır ve aşırı diş sıkmasını önler.

Masseter Botoksu ( Diş sıkma ) nedir ?

Çiğneme kasının adı Masseter olduğu için bu uygulamaya Masseter Botoksu da denmektedir. Aşırı diş sıkma, diş gıcırdatma ve dolayısıyla diş hasarı olan kişilerde aynı zamanda çiğneme kaslarının güçlenmesine bağlı kare yüz görünümü oluşmuştur. Bu kişilerde botoks en etkili tedavi yöntemidir. Kişinin çiğneme ve şakak kaslarına yapılan botoks enjeksiyonu ile bu kasların çalışması yavaşlatılır ve aşırı diş sıkması önlenir. Bunun sonucunda yüz incelir, diş hasarının ve kare yüz görünümünün önüne geçilir. Düzenli aralıklar ile yapılan bu uygulama ile kişi zamanla patolojik derecedeki diş sıkma refleksini unutur. Hem estetik hem de diş sağlığı açısından konforlu bir yaşama kavuşur.

Uyurken Diş Sıkma tedavisi var mıdır? 
Çiğneme kaslarına yapılan botoks uygulaması hem uyurken hem uyanıkken diş sıkmayı önler. 

Diş sıkma botoksu nerede yapılır?

Şu andaki yasal düzenlemeye göre sadece Medikal Estetik Uygulama sertifikası olan hekimler, plastik cerrahlar, cildiye, KBB, Kadın-Doğum gibi uzmanlık eğitiminde medikal estetik uygulamaları eğitimi alan hekimler uygulayabilir.              

Dr. Adnan Gürcan

Dr. Adnan Gürcan, 2004 yılından bugüne aktif olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı Medikal Estetik Hekimliği yapmaktadır. Medikal estetik uygulamalarının tümünü yapacak bilgi birikimine ve deneyime sahiptir.

Randevu Talebi
Benzer Yazılar