Koltuk altı bölgesindeki ter bezlerinin ter salgılamasını sağlayan deri içi kaslarına etki ederek terlemeyi önler. Koltuk altı bölgesinde etkinliği nedeni ile botulinum toksini öncelikli tercih edilen bir yöntemdir. 

Ter botoksu nasıl yapılır?  Koltuk altına botoks nasıl yapılır?

Özellikle sosyal yaşamı etkileyecek kadar aşırı koltukaltı terlemesi olan kişilerde en etkili tedavi seçeneklerinin başında gelir. Öncelikle kişinin muayenesi yapılarak herhangi bir hastalığı olup olmadığı kontrol edilir. Aşırı terlemenin sistemik bir hastalığa bağlı olmadığı kesin anlaşıldıktan sonra tedavi planlanır.  Uygulanan botoks yüze uygulanan botoks ile aynıdır. Sadece ilacın sulandırılması değişiktir. Koltuk altında ter bezlerinin yani terlemenin fazla olduğu bölgeye özellikle deri içine uygulanarak yapılır.  

Terleme Botoksu yüze yapılır mı?   

Terleme botoksu yüze yapılmaz. Botoks tüm vücut terlemelerinde, el ve ayak terlemelerinde pratik bir uygulama olmadığı için genellikle tercih edilmez. 

Koltuk altı botoksu zararlı mı?

Yetkin ellerde, etkili dozu ve özel yapım tekniği ile başarı oranı çok yüksektir. Her hangi bir zararı yoktur ve yan etki görülme riski çok azdır.

 Koltuk altı botoksu ne zaman yapılır?

Özellikle terlemenin başladığı ilkbahar aylarında yapılması önerilir. Ama yılın her hangi bir döneminde de yapılmasında bir engel yoktur. 

Koltuk altı botoksunun etkisi ne zaman başlar? 

Etkisi 2. Gün başlar 15 günde pik yapar ve ortalama 6-8 ay kadar devam eder. Düzenli, ardışık yapılan uygulamalar ile ilerleyen yıllarda kişi yıllarca sürecek bir konfor elde eder.

Dr. Adnan Gürcan

Dr. Adnan Gürcan, 2004 yılından bugüne aktif olarak Sağlık Bakanlığı Onaylı Medikal Estetik Hekimliği yapmaktadır. Medikal estetik uygulamalarının tümünü yapacak bilgi birikimine ve deneyime sahiptir.

Randevu Talebi
Benzer Yazılar